ח"כ ישראל אייכלר
ח"כ ישראל אייכלר צילום: חזקי ברוך

בלילה שבין שלישי לרביעי הוכה באשדוד חרדי ומדובר באברך שנפצע בפיגוע בבריסל לפני כחמש שנים. התקיפה הצטרפה לשורה של מקרי תקיפה שאירועו בעיר בשבוע האחרון כנגד בעלי חזות חרדית.

בשל רצף האירועים ח"כ ישראל אייכלר פנה במכתב לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה בדרישה למצות את הדין עם הפורעים, ולמנוע את ההתרחבות התופעה.

"בשבוע האחרון" כותב ח"כ אייכלר "בימי חמישי, שישי שבת וראשון הותקפו באשדוד אנשים חרדיים על ידי בריון פורע שהתנפל בזעם מלא שנאה והכניס אגרופים ללא שום דין ודברים או ריב מוקדם. מדובר בעוברים ושבים שלא היה להם איתו דבר וחצי דבר, מלבד זהותם החרדית הבולטת.

"במקרה אחד שהתרחש אמש בשעות הלילה, הוכה צעיר חרדי שנפגע אנושות בפיגוע בבריסל במרץ 2016 ועבר תהליך שיקומי ארוך. התוקף שאל אותו "מה השעה"? ומיד אחר כך היכה אותו בחמת זעם בפניו ובראשו, הפיל אותו ארצה, וגרם לו להתעלף במקום.

"האירועים המדאיגים התרחשו במקומות שונים בעיר: ברובע ג', ברובע ז' וברובע ח'. לשמחתנו התברר שככל הנראה מדובר באותו בריון שטרח וחיפש קרבנות בשכונות החרדיות, ולא בהתארגנות של פורעים מוסתים המושפעים מההסתה שחווה הציבור החרדי בתקופת הקורונה".

ח"כ אייכלר מציין כי "למרות שמדובר בפשע שנאה, המשטרה לא מיהרה ללכוד את החשוד. תושבי העיר נאלצו להתארגן עצמאית ולהציב מארבים כדי ללכוד את הפורע. כל אירוע אלימות הוא מגונה ודורש התערבות משטרתית, על אחת כמה וכמה אירוע של פשע שנאה שעלול להפוך לתופעה בה הותר מגזר שלם על רקע אנטישמי, פי שקורה כעת בירושלים.

"אבקשך לפעול מידית, להכין את משטרת אשדוד לטפל בחומרה בכל גילוי של פשע שנאה בטרם תתרחב התופעה, ולמצות את הדין עם האשמים בכל חומרת החוק", סיים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו