רמלה: אלמונים שרפו את הקרשים של ל"ג בעומר

תושבים ברמלה מספרים לערוץ 7 על הצקות מתמשכות מצד ערבים ובימים האחרונים ההתנכלות עלתה שלב. חבר מועצת העיר: לא מתכוונים לוותר.

תגיות: רמלה ערבים
ערוץ 7 , ט"ז באייר תשפ"א

רמלה: אלמונים שרפו את הקרשים של ל"ג בעומר-ערוץ 7
מי שרף את הקרשים לל"ג בעומר?
באדיבות המצלם

תושבים ברמלה מספרים לערוץ 7 על הצקות מצד ערבים כלפי החברה היהודית בעיר.

הראל שוהם, חבר מועצת העיר רמלה ומנהל הגרעין התורני בעיר, סיפר, "בחודשים האחרונים יש שלל אירועים לאומניים ברמלה. אומרים שהעיר הזו היא מופת לדו־קיום אבל בחודשים האחרונים זה הכול חוץ מזה. לא יכול להיות שילדים מפחדים להסתובב ברחובות, ונערים נדקרים ומוכים באלות ונערות מוטרדות ברחוב".

שוהם הוסיף "היום שיא השיאים - כמה רוע: לשרוף קרשים וציוד ללג בעומר של ילדים שאספו במשך חודש. אני עוד לא מדבר על אוזלת היד מול הפרות חוק בוטות של זיקוקים באמצע הלילה והפרות סדר".

לטענת שוהם, "ראש העיר לא יכול לטפל בבעיות שקשורות לעבריינות הלאומנית במגזר הערבי, מכיוון שהקואליציה בעיר נשענת על נציגי התנועה האסלאמית - ראש העיר מבין שאם יפעל, יאבד את הכסא. בינתיים גובה אגרת שמירה שמשמשת את העירייה להכל חוץ משמירה. אנחנו לא מתכוונים לוותר".

הוא מספר כי בשבועות האחרונים הקימו יהודים בעיר "משמר אזרחי", "חייבים לקחת אחריות על החיים שלנו", אמר.

אחד התושבים, שביקש להישאר בעילום שם, כתב את הדברים הבאים בעקבות התקרית:

"דו קיום ברמלה. שיתוף פעולה. אלה אוספים עצים. ואלה שורפים. כולה הקדימו ביום. מה אתם עושים עניין? ושרפו את הרחוב יחד עם המדורה. בקטנה.

ואת הפנס רחוב. והשלט 'רחוב אליהו הנביא'. אותו רחוב שלושה חודשים בדיוק אחרי ששרפו שם רכב. אולי גם אז התבלבלו בתאריך. והתבלבלו במדורה. או בארץ שלהם התבלבלו. מי יודע.

מכבי אש סגר את הסיפור. פיקוח עירוני אמר שאין מה לעשות. וצריך להגיש תלונה. זה החוק. ועם חוק לא מתווכחים. מי אני שאתווכח. אליהו הנביא. מחכים לך פה בקוצר רוח. מוזמן בשמחה למדורה הכי מפוארת בכל הארץ. המדורה ברחוב אליהו הנביא ברמלה".