ביידן: נעבוד עם בעלות בריתנו כדי להתמודד עם איראן

נשיא ארצות הברית בנאום בקונגרס: יש לנו עוד הרבה עבודה כדי להתמודד עם הקורונה, לכו להתחסן.

ערוץ 7 , י"ז באייר תשפ"א

ביידן: נעבוד עם בעלות בריתנו כדי להתמודד עם איראן-ערוץ 7
ביידן בנאומו בקונגרס
Reuters

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן נשא הלילה (חמישי) נאום בקונגרס לסיכום 100 הימים הראשונים של כהונתו.

כשעלה אל הדוכן בקונגרס פנה ביידן אל סגנית הנשיא קמלה האריס ולדוברת בית הנבחרים ננסי פלוסי ואמר: "גבירתי סגנית הנשיאה, אף נשיא לא אמר את המילים האלה על הפודיום הזה מעולם. הגיע הזמן".

בתחילת נאומו הציג ביידן את ההישגים של הממשל שלו במאבק במגפת הקורונה בארצות הברית. ביידן התגאה בכך שמעל ל-220 מיליון מנות חיסון כבר ניתנו בארצות הברית, וקרא לכל האמריקנים שעוד לא עשו זאת להתחסן כדי להמשיך את המאבק במגפה. הוא הדגיש כי "יש עוד הרבה עבודה לעשות כדי לנצח את הנגיף".

ביידן הציג גם את התוכנית הכלכלית שהעביר כדי להקל על אמריקנים שנפגעו מהמשבר הכלכלי שפקד את המדינה ואת תוכנית יצירת מקומות התעסוקה שלו. הוא ציין כי במהלך מאה הימים הראשונים בכהונתו נוצרו 1,300,000 מקומות עבודה חדשים בארה"ב וכי מדובר במספר הגבוה ביותר של מקומות עבודה חדשים במהלך מאה הימים הראשונים של כל נשיא.

הנשיא קרא לקונגרס להעביר חוק שיעלה את שכר המינימום בארצות הברית ל-15 דולר לשעה והצהיר על רפורמות נוספות שיקדם במסגרת מערכת החינוך ומערכת הבריאות, כדי להקל על משפחות מהמעמד הבינוני-נמוך בארצות הברית.

ביידן התייחס גם למדיניות החוץ של ארצות הברית ואמר כי יעבוד יחד עם בעלות בריתה של ארה"ב כדי לטפל באיומים שנשקפים מתוכניות הגרעין של איראן וצפון קוריאה. ביידן אמר כי התוכניות הללו "מהוות איום חמור על ביטחונה של אמריקה וביטחונה העולמי".

בנוסף הוא מתח ביקורת על נשיא סין שי ג'ינפינג ואמר כי לא יעמוד מנגד כשסין מבצעת הפרות של זכויות אדם. בנוגע להתערבות רוסיה בבחירות אמר ביידן: "הגבתי באופן ישיר ומידתי להתערבות רוסיה בבחירות שלנו והתקפות סייבר על ממשלתנו ועסקינו".