דואגים לנהגים גם בל"ג בעומר

8,000 כוסות קפה, 3,000 עוגות קונדטוריה ומעל ל-500 ק"ג בשר: זה מה שצפוי לחכות לנהגי האוטובוסים במירון

, י"ז באייר תשפ"א

דואגים לנהגים גם בל"ג בעומר-ערוץ 7
האוטובוס שידאג להתרעננות הנהגים
צילום: ארגון נהגי האוטובוסים, הסתדרות לאומית

מאות אלפי חוגגים צפויים להגיע החל מיום חמישי הקרוב להר מירון כדי לציין את חגיגות ל"ג בעומר בקברו של התנא ר' שמעון בר יוחאי.

כידוע, מדובר במבצע לוגיסטי עצום ומי שאמורים להיות אלה שאמונים על הבאת והחזרת הנוסעים בשלום אל הר מירון ובחזרה אלה אלפי נהגים הצפויים לעבוד סביב השעון.

כבכל שנה ושנה, ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית יתפרס בשטח ויאפשר לכלל הנהגים לקבל את המנוחה הראויה כולל ארוחות מסודרות ושלל פינוקים. אנשי ארגון הנהגים יהיו פרוסים בחניונים השונים. בין השאר בחניון כחל, חניון פרוד, חניון כרמיאל וחניוני תפעול סביב המעגל המרכזי.

ארגון הנהגים מבית ההסתדרות הלאומית יפעיל לראשונה אוטובוס ממותג שיסתובב בחניונים השונים ויזמין את ציבור הנהגים להגיע אל פינות המנוחה אשר מיועדים עבורו.

לקראת ל"ג בעומר, חושפים בארגון נהגי האוטובוסים את כמויות הפינוקים שיינתנו למעל ל-1500 נהגים הצפויים לקחת חלק במבצע.

בין השאר רכשו בארגון הנהגים מעל ל-8000 כוסות קפה, 3000 עוגות קונדיטוריה, 200 ק"ג של אבטיחים ופירות, וכן עמדות ברביקיו שיכללו מעל ל- 500 ק"ג בשרים הכוללים 200 ק"ג המבוגרים וקבבים ו-300 ק"ג של חזה עוף ופרגיות. בין שאר הפינוקים שינתנו לנהגים, עמדות להכנת קרפ צרפתי, קלחי תירס וכן עמדה של סחלב חם.

יוני קריספין, נהג בחברת "אפיקים" וחבר ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית המשתתף בהסעות למירון כבר מעל ל-20 שנים, מסר: "בכל פעם שאנחנו מורידים את החוגגים בכניסה למירון אנו רואים את כל העמותות וארגוני הצדקה מחלקים לנוסעים שתייה ואוכל. אף אחד לא עצר ושאל למה לא לתת כוס שתייה גם לנהגים שמביאים אותם ונוסעים סביב השעון מ-16:00 עד 4:00 לפנות בוקר, נחים כמה שעות וחוזרים להסיע את החוגגים. היינו מביאים סנדוויצ'ים מהבית ובחמש השנים האחרונות דאגו לנו לתחנות מנוחה שכוללות אוכל, שתייה פינות עיסוי ושלל פינוקים, השנה מכניסים לראשונה אוטובוס שיכול להגיע עד אלינו לטובת הנהגים שלא מצליחים להגיע לתחנות המנוחה . אני מתרגש שבשביל כולם שסוף כל סוף רואים גם אותנו- הנהגים".

ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית אמר: "מאות אלפי החוגגים צפויים לגדוש את מירון והנהגים צפויים לעבוד סביב השעון כדי להסיע את כולם. ארגון הנהגים יחד עם ההסתדרות הלאומית מפעיל מערך לוגיסטי ענקי עבור הנהגים כדי להוקיר להם תודה ולדאוג כי יזכו למנוחה ולכיבוד הראוי ביותר. אנו שמחים להיות אלה שעומדים יד ביד עם הנהגים ומלווים אותם בכל זמן, צקום ושעה. ציבור הנהגים הוא חשוב ביותר וראוי שיזכה לכל הכבוד הראוי".