180 סיורים יתקיימו בירושלים

"מרתון סיורים" של יד יצחק בן-צבי, המיועדים לכל הגילים כולל סיורים מונגשים וסיורים לכל המשפחה.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"ז באייר תשפ"א

180 סיורים יתקיימו בירושלים-ערוץ 7
ירושלים שלי
צילום: קובי פינקלר

יום ירושלים יצוין השנה באמצעות סדרת אירועי שבוע 'ירושלים שלי', שיתקיימו ברחבי העיר בין התאריכים 6-13 במאי. האירועים יתקיימו ביוזמת משרד ירושלים ומורשת ובתמיכתו, ובשיתוף עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים.

בין שלל האירועים יתקיימו בעיר "מרתון סיורים" של יד יצחק בן-צבי, המיועדים לכל הגילים כולל סיורים מונגשים וסיורים לכל המשפחה. מדובר במסורת של 23 שנה, במסגרתה אלפי אנשים יוצאים לסיורים בירושלים ובסביבותיה ביום ירושלים, כאשר בשנה שעברה לא התקיימו האירועים בשל מגיפת הקורונה וכעת חזרו באופן חגיגי במיוחד לשבוע שלם של סיורים.

במסגרת המרתון, ייערכו 180 סיורים על ידי מיטב המדריכים של יד בן צבי, לאורך כל השבוע ולאורך כל שעות היום, באזורים שונים של ירושלים: רחביה, העיר העתיקה, מרכז העיר, שוק מחנה יהודה ונחלאות והתחנה הראשונה. הסיורים יעסקו במגוון נושאים ביניהם: סיורים ארכיאולוגיים, סיורי עדות ושכונות, בלוויית נגנים ושחקנים.

הסיורים קצרים בני שעה וחצי, בעלות סמלית של 10 ₪ בלבד למשתתף והם יצאו בשעות קבועות: 10:00, 12:00, 16:00, 18:00 (זמנים שונים בשישי שבת). כך מטיילים יוכלו לבנות לעצמם יום מלא בסיורים, ולנצל היטב את היום שלהם בירושלים, כשהם יוצרים לעצמם את הפסיפס הירושלמי שלהם, או את המעורב הירושלמי שלהם..

רפי פרץ, השר לירושלים ומורשת : "אין דרך טובה להכיר מקום מאשר דרך רגליים. על אחת כמה וכמה בירושלים- רווית הפינות הנסתרות ואתרי המורשת הייחודים לה. השנה, בשבוע יום ירושלים, אנחנו מחזירים עטרה ליושנה ומשיבים את הסיורים ברחבי העיר. אני מזמין את כולכם לבוא ולהכיר את העיר, באוויר הפתוח ובמחיר מוזל במיוחד. גם ירושלמים מבטן ומלידה יופתעו לגלות שירושלים עדיין טומנת בחובה כמה סודות...מחכים לכם בירושלים!"

אבי כהן סקלי, מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת: "השנה לראשונה, בכדי להעצים את מקומה של בירת ישראל בחברה הישראלית, החלטנו להרחיב את ציון וחגיגות יום ירושלים לשבוע שלם של אירועים, סיורים במטרה אחת – להביא לכאן את כל עם ישראל. אנחנו מבקשים להביא את המורשת, הסיפור, היופי, הרחובות והאווירה של ירושלים לכולם. הסיורים יהיו מגוונים וכל אחד ואחת יוכלו לבחור את מה שהכי מתאים להם בתחומי התרבות, הקולינריה, המורשת, ההיסטוריה ועוד. אנחנו מתרגשים ממש ומזמינים את כולם להגיע".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "היציאה מהמשבר והחזרה לשגרה היא הזדמנות נפלאה להגיע לבקר ולסייר בירושלים. מזג האוויר הנפלא יחד עם העיר היפה בעולם, יוצרים שילוב מנצח. אני רוצה לברך את כולם בחג ירושלים שמח ומזמין את כל תושבי ישראל להגיע לעיר שלנו – ליהנות ממנה".

למידע מלא אודות הסיורים: https://ybz.myjlm.co.il/