הנציב דוד רוזן מבקר את זימון העיתונאי קלמן ליבסקינד לחקירה

נציב תלונות הציבור על הפרקליטות בביקורת על זימון קלמן ליבסקינד למח"ש, " ראוי היה להימנע מזימונו של ליבסקינד לחקירה"

ערוץ 7 , י"ז באייר תשפ"א

הנציב דוד רוזן מבקר את זימון העיתונאי קלמן ליבסקינד לחקירה-ערוץ 7
קלמן ליבסקינד
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

נציב תלונות הציבור על הפרקליטות ומייצגי המדינה בערכאות מותח ביקורת על ההחלטה לזמן לחקירה במחלקה לחקירות שוטרים את העיתונאי קלמן ליבסקינד.

כזכור, הרקע להחלטה הוא פרסום גרסתו של אחד השוטרים שהיו ברכב של ימ"ר ש"י שהיה מעורב בתאונה בה מצא את מותו אהוביה סנדק ז"ל.

החשד היה כי השוטר שיבש הליכי חקירה עת פרסם את גרסתו, על כל פרטיה, באמצעות ליבסקינד, וזאת חרף העובדה כי בסיום חקירתו, הוזהר שאסור לו לשוחח על פרטי החקירה עם איש.

השוטר טען שלא שוחח את ליבסקינד, ובמח"ש טענו כי על מנת לאשש את גרסתו הזמינו את ליבסקינד לתת "עדות פתוחה" ולא לחקירה. לאחר שהזימון גרר סערה ציבורית הוא בוטל עוד לפני שליבסקינד הגיע למשרדי המחלקה.

בעקבות תלונה שהגיש ארגון "בצלמו" לנציב תלונות הציבור, השופט דוד רוזן, בחן הנציב את הנושא ובהחלטתו הסתייג מזימונו של ליבסקינד למח"ש.

"ניתן להסכים, כי ראוי היה להימנע מזימונו של ליבסקינד לחקירה ולמצות מבעוד מועד פעולות חקירה חלופיות, כמו אלה שננקטו בסופו של יום, והביאו לביטול זימונו לעדות – ובכך למנוע מעין מהומה על לא מאומה", כתב.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "לצערנו עברו חודשים מאז האירוע הקשה ולא נראה שאי מישהו שילם מחיר או הופקו כל לקחים. ההיפך הגמור כל המעורבים ממשיכים בתפקידיהם ללא שום סייג או השעייה. וללא כל הפקת לקחים. אנחנו קוראים לנציב לא לחשוש ולחקור לעומק את הטיוח של מח"ש ושל ימ"ר שי במטרה שמי שאחראי על מה שקרה ישלם את המחיר".