הארץ: סמוטריץ' לא מחפש להנהיג רק את הציונות הדתית, אלא את הימין הישראלי כולו

עיתונאי 'הארץ' אנשיל פפר טוען כי בצלאל סמוטריץ' איננו מכוון להנהיג רק את הציונות הדתית. "יש לו תוכניות שאפתניות בהרבה"

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ז באייר תשפ"א

הארץ: סמוטריץ' לא מחפש להנהיג רק את הציונות הדתית, אלא את הימין הישראלי כולו-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
צילום: Sraya Diamant/Flash90

במאמר פרשנות ב'הארץ' טען היום (חמישי) העיתונאי אנשיל פפר כי יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית' ח"כ בצלאל סמוטריץ' מכוון להנהגת כלל הציבור הימני במדינת ישראל.

במאמרו טען פפר כי בניגוד לראש הממשלה בנימין נתניהו "שנזכר להתלונן על מערכת המשפט רק כשזו מעמידה אותו לדין, סמוטריץ' באמת מאמין בזה".

ובניגוד ליו"ר 'ימינה' ח"כ נפתלי בנט ש"לא מפסיק להתנצל", לדבריו, "סמוטריץ' באמת לא מתנצל בפני איש".

"אלה הם ימיו היפים של סמוטריץ'", כתב פפר. "בפעם הראשונה יש לו בסיס כוח גדול משלו והוא לא מוטרד יותר מדי מהמחשבה שנתניהו ייכשל בהקמת ממשלה וייוותר על ספסלי האופוזיציה".

"אם שותפו לשעבר ויריבו בהווה נפתלי בנט אכן חובר למפלגות המרכז והשמאל כדי לסיים את שלטון נתניהו, ייווצר לסמוטריץ' - מנהיג הימין היחיד שלא התפתה לשתף פעולה עם הערבים 'אויבי ישראל' - מרחב חדש. הוא מניח כעת תשתית לימין הישראלי החדש", אמר.

לדבריו, "אמנם נפתלי בנט היה הראשון לרוץ עם הסיסמה 'מפסיקים להתנצל', אך לבנט יש צורך אנושי להיות אהוב על כולם והוא לא מפסיק להתנצל. סמוטריץ' באמת לא מתנצל בפני איש, גם לא בפני תומכי נתניהו. הוא לא מחפש להנהיג רק את הציונות הדתית, אלא את הימין הישראלי כולו".

"בניגוד לנתניהו, שרק משתמש בהסתה גזענית ככלי פוליטי ונזכר להתלונן על מערכת המשפט רק כשזו מעמידה אותו לדין, סמוטריץ' באמת מאמין בזה. הוא המנהיג היחיד שלא מתבייש להציע לימין בדיוק את מה שהוא רוצה בסתר לבו — גירוש האויב, הערבי והמשפטי", כך אנשיל פפר.