בדיקות קורונה בהודו
בדיקות קורונה בהודו iStock

ממונה הקורונה, פרופ' נחמן אש, סיפר בצהריים (רביעי) על המתווה לקיום הילולת ל"ג בעומר במירון.

בראיון לרשת ב' אמר אש: "יצרנו מתווה יחד עם המשטרה ומשרד הדתות, אתמול הוא אושר ויפעלו על פיו. מקווה מאוד שיהיה ניתן לאכוף את הדברים וכך לצמצם את הסיכון, בכל מקרה הסיכון קיים בהתקהלות כל כך גדולה".

"בדיון השרים אתמול הוחלט שלא מתקנים את התקנות, אבל פועלים לפי המתווה שסוכם והוא כולל התכנסות גם במסגרת התו הירוק. אי אפשר לבדוק תו ירוק בהר מירון בעומסים שיהיו".

פרופ' אש סיפר על החשש מהווריאנט ההודי והסביר מדוע לא נעצרו בצורה הרמטית כל הטיסות מהודו לישראל: "יש תקנות שברגעים אלה עובדים עליהן. סגירה מוחלטת של הגעה וחזרה היא בלתי אפשרית, כי יש עדיין זרים חיוניים וישראלים שצריכים לחזור. כן סגרנו יציאה של ישראלים. זה מתווה מספיק בטוח יחד עם הבידוד.

"הווריאנט ההודי כאן מאמצע חודש מארס, יש כבר הדבקה בקהילה. לא תהיה כרגע נסיגה בהקלות בתוך הארץ. אנחנו יורדים במספרי המאומתים הזן לא הגביר את התחלואה. זה אומר שצריך לעשות מאמצים יותר גדולים בשדה התעופה ובגבולות בכלל - אבל גם כאן במידתיות", הוסיף הפרויקטור פרופ' אש.

בתוך כך, המערך הלאומי לריצוף גנומי של משרד הבריאות זיהה 41 מקרים של הוריאנט הודי, מתוכם 24 חוזרים מחו"ל (21 זרים) ו-17 מקרים בקהילה שלחלקם לא נמצא קשר לחו"ל. מבין המאומתים 4 מחוסנים והשאר אינם מחוסנים.

בין המאומתים 5 ילדים מבתי ספר שונים בישראל ומשרד הבריאות מקדם עם פיקוד העורף דיגום נרחב בבתי הספר המעורבים. במשרד הבריאות מציינים כי עדיין אין מידע ברור ביחס לוריאנט ההודי והשלכותיו על מחוסנים ומחלימים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו