לירון וליאל סעד, הוריו של שילה סעד ז"ל שנהרג לפני כחודש בתאונת דרכים בכפר מימון, החליטו להנציח את זכרו באמצעות הקמת 'תלמוד תורה שילה' לזכרו.

על מפעל ההנצחה הם החליטו כבר בשבת, שעות לאחר האסון.

בראיון לערוץ 7 תיאר לירון את הרגעים הקשים בהם שילה נהרג: "ביום שישי, ערב שבת ושביעי של פסח. אני בכל יום שישי הולך עם הילדים לבית הכנסת של כפר מימון וממשיכים למכולת לקנות להם הפתעה. סיימנו את הלימוד ונכנסנו לאוטו. ואז שילה אמר לי שהוא רוצה ללכת לגן שעשועים. אמרתי לילדים שיש להם חצי שעה לשחק. עוד לא ספקתי להיות שם שתע דקות, סובבתי את האוטו ואני רואה אנשים רצים. הגעתי למקום וראיתי ששילה נפגע ונהרג במקום".

ליאל מספרת: "בליל שבת אחרי שהשכבנו את כל הילדים והרגענו את הרוחות ובכינו בעצמנו, ישבנו שנינו וחשבנו מה אפשר לעשות? הדבר האחרון ששילה עשה בחייו היה ללמוד תורה. והרגשנו שהבשורה של שילה היא לימוד תורה של תינוקות של בית רבן. אנחנו מנסים כל מיני דרכים אבל הדבר הכי גדול זה לחזק תלמוד תורה שכבר קיים. לקחנו על עצמנו להקים להם מבנה ראוי ומכובד 'תלמוד תורה שילה'. בהלוויה כבר תפסתי שלושה אנשים מהתלמוד תורה ואמרתי להם- אתם השליחים שלי".

אתם עוסקים בהנצחה כבר בתוך תקופת השלושים, זה מנחם?

ליאל: "זה עוזר, זה נותן כוח. אבל אני לא עושה את זה כי זה עוזר, אלא כי זו האמת. לא יכול להיות שנשמה כזאת ענקית הגיעה לעולם ולא השאירה רושם. ברור לי שהרושם שצריך להשאיר משילה זה הלימוד תורה".

גם ההחלטה איפה לקבור היא החלטה ערכית. לירון מסביר: "זה התחיל בהחלטה איפה לעשות את הברית. איכשהו עלה הרעיון של הר הזיתים. ואז שהכל קרה בבי"ח. ואמרו לי שיש בית עלמין במועצה. ואני מיד אמרתי מיד 'לא', יש פה משהו אחר. אמרתי או בבית העלמין העתיק בחברון, או בהר הזיתים".