מוטי ואיציק משעלי, האב והבן שלא מוותרים על מילואים

את איציק ומוטי לא צריך לשכנע לעלות על מדים. בשנת הקורונה שניהם התגייסו במלוא המרץ. "למרות הסיכון הבריאותי בכלל לא הייתה לי דילמה אם לבוא".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ג באייר תשפ"א

רב נגד במיל' איציק משעלי הגיע לאולפן ערוץ 7 יחד עם בנו, סא''ל במיל' מוטי משעלי, כדי לספר על שירות המילואים שלהם יחד, אב ובן, על הזמן האיכות ביניהם ועל הרצון התמידי לעלות על מדים ולשרת בצבא ההגנה לישראל.

איציק היה בשירות קבע למשך 28 שנים, בתחום הלוגיסטיקה בהנדסה קרבית. מוטי בנו מפקד על גדוד החילוץ במילואים.

מוטי סיפר: "כשהייתי מ"פ היה צורך ברס"ר גדודי. זה תפקיד שאין למצוא בצבא. זה תפקיד נכחד. היחיד שאני מכיר זה אבא שלי. והוא אמר לי לקחת אותו''.

"הסיפור של המילואים הוא סיפור נדיר. עם כל מה שקורה בחברה הישראלית, כל הקרעים", הוא מעיד. במילואים זה נעלם. סביב אותו שולחן יושבים ימנים ושמאלנים, דתיים והומואים וכולם משתלבים ומוכנים לסכן את עצמם אחד למען השני. בתחילת המשבר הזה אנשים הסכימו להיכנס לעזוב את המשפחות ולהיכנס למלונות קורונה"

מה היה התפקיד שלכם במהלך שנת הקורונה?

מוטי: "אבא התגייס לא במסגרת הגדוד אלא במסגרת הפיקוד, שזו הייתה דילמה אישית. בן אדם בגילו יש לו סיכון בריאותי, אבל מבחינתו זו מלחמה וצריך להתייצב, לא הייתה דילמה".

איציק: "זו מלחמה. אני הייתי בהמון מלחמות. אבל זו המלחמה הכי קשה שהייתה לי. היא מסוג אחר לגמרי".

איך אתה מסתכל על המילואימניקים של היום?

איציק: "היה לי קשה לחזור למילואים אחרי הרבה שנים בקבע. אבל אנשים בגדוד כיבדו אותי. אני באתי לעזור להם. אני רואה בשירות המילואים שלי זכות גדולה. אשתי גם תורמת, אני נמצא הרבה בבסיס. אני מקבל פידבק טוב מהחברים וזה הסיפוק שלי. אני מגיע למילואים ברצון רב ובהתלהבות".