הרב שמואל אליהו קורא: לעלות למירון

ההדלקה המרכזית של הציונות הדתית תתקיים השנה בפעם הראשונה, על הגג של הציון ברחבה הגדולה. הרב אליהו קורא לציבור להשתתף ומספר על האירוע הלא נעים מבחרותו כשאביו ביקש שיעלה אתו לציון.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ז באייר תשפ"א

ההדלקה המרכזית של הציונות הדתית תתקיים השנה בפעם הראשונה, על הגג של הציון ברחבה הגדולה.

בשעה 1:30 תתקיים התוועדות בתורתו של רשב"י בתוך מתחם הישיבה הסמוך. ובשעה 3:30 ההדלקה על גג ציון הרשב"י ברחבת ההדלקות הגדולה.

הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, קורא בראיון לערוץ 7 לציבור הרחב לעלות הלילה לציון רבי שמעון בר יוחאי במירון.

"כבר שבועות עובדים כאן על ההדלקה. משנה לשנה אנחנו מחכים לרבי שמעון", אומר הרב אליהו. "כל כך הרבה אור, עצמה, אחדות, דיבוק חברים יש ברבי שמעון ואנחנו חיים מהדלקה להדלקה".

על אזהרות משרד הבריאות מהדבקה המונית אומר הרב אליהו כי בכל שנה מתפרסמות תואנות וסיבות מדוע לא לעלות, אך "עם ישראל הוא עם חי ובריא ויודע שיש כאן אור עצום, קדושה גדולה ומתנות שרבי שמעון מחלק כאן, ואף אחד לא מוותר על זה. אז נזהרים. ברוך ה', אנחנו כבר אחרי הקורונה".

על מיקומה של ההדלקה של הציונות הדתית על גג קברו של רשב"י אומר הרב אליהו כי התחושה היא שרבי שמעון ממש קורא לנו, כלשונו. "הוא קורא לציבור הדתי לאומי, לכל עם ישראל, אליו, אומר לנו להדליק על הציון עצמו ממש. זו התרגשות עצומה, גילו ברעדה. אנחנו מלאים התלהבות של שמחה ואפילו מעט פחד מהגודל".

בהקשר זה מספר הרב אליהו על רבי חיים בן עטר שהגיע למירון ומהאור הגדול שראה בו "עלה על ארבע" עד שבציון עצמו הריח ריח של קטורת, "כמו בית המקדש".

על החשש מהפקקים אומר הרב: "אין יותר מתוק מהפקקים. אני כאן קרוב למירון ומרגיש את האור של רבי שמעון בפקק הראשון. עד אז אני לא מרגיש. הפקק הראשון אומר שעם ישראל רוצה דבקות בה', והדבקות בה' היא דרך הצדיקים. כשרואים חניון מלא במאות אוטובוסים זה אומר שעם ישראל רוצה את ה', מה יותר משמח מזה? טור ענק של מכוניות אומר איזה עם קדוש".

כשעולה בשיחה זכרו של אביו, הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל, נזכר הרב שמואל אליהו במה שהוא מגדיר כאירוע לא נעים, כאשר אביו הציע לו לעלות לרשב"י והוא העדיף "להיות הצדיק וללמוד עוד דף גמרא", עד שמישהו הציע לו ללכת פעם אחת ולאחר מכן כבר לא יפסיק...