אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

לפני 5 שנים במהלך סיום יום הלימודים בבית ספר חרדי באשדוד, אחד התלמידים הקפיץ כדור בכותלי בית הספר, הכדור פגע בתקרת אלומיניום ואריח מהתקרה נחת בעוצמה על ראשו של תלמיד בן 13.

בעקבות התאונה פונה הנער באמצעות אמבולנס למיון ילדים בבית החולים "שיבא", שם אובחן חתך עמוק בלחי שמאל. הפצע נתפר אך בצקת וצלקת שקועה באורך של 6 סנטימטרים נותרו בפניו.

נתונים אלו עולים מהתביעה שהגיש הנער, היום בן 18, באמצעות עורכי הדין גיל וניצן הראל, נגד עיריית אשדוד ורשת מעיין החינוך התורני אליה משתייך בית הספר בו למד.

באי כוחו טענו בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום באשדוד כי מנהל בית הספר התריע מספר פעמים לפני התאונה בפני העירייה, על ליקויים רבים בתקרת האלומיניום של בית הספר ואף ניזוק בעצמו בעבר מתקרה זו. כמו כן נטען כי הרשת שפיקחה על בית הספר התרשלה בכך שלא מנעה משחק בכדור בתוך כותלי ביה"ס. העירייה נתבעה כמי שאחראית לאחזקה, לבטיחות ולשלום הבאים והיוצאים בשערי ביה"ס. בנוסף מתברר כי בסמוך לתאונה אנשי אחזקה מטעם העירייה בצעו עבודות אחזקה באותה תקרה.

עורכי הדין גיל וניצן הראל העוסקים בתביעות בגין נזקי גוף טענו בתביעה כי הצלקת גורמת לנער לבושה ופחדים וכי בעתיד לא יוכל למצוא "שידוך" טוב בעקבות הצלקת. האירוע התרחש שלושה ימים לפני אירוע הבר מצווה שלו, מה שגרם לצער רב לנער ולבני משפחתו.

בתביעה נכתב כי הנהלת ביה"ס והעירייה, התרשלו בכך שלא דאגו כראוי לביטחונם של התלמידים בבית-הספר ולשלומם, לא דאגו להחליף, לתקן או למנוע קריסת חלקי תקרה ולא הזהירו את התלמידים מפני סכנות תקרת האלומיניום.

הנער תבע לקבל פיצוי עבור אבדן שכר ההורים, עזרת צד ג', טיפולים ועזרים רפואיים, כאב וסבל, ונכות, אובדן השתכרות, פנסיה וזכויות סוציאליות. אולם, במסגרת הסכם פשרה שנחתם לאחרונה, סוכם כי העירייה ורשת מעיין החינוך התורני, ישלמו לנער פיצוי כספי כולל בסך 150 אלף ש"ח.