לראשונה מאז נכלא וימים ספורים אחרי שסיים שביתת רעב בת שלושה שבועות, הופיע היום לראשונה מנהיג האופוזיציה ברוסיה ויריבו של הנשיא פוטין, אלכסיי נבלני, בפומבי.

נבלני הופיע בצילומי וידאו במהלך דיון בבית המשפט לאחר שהורשע בהעלבת ותיקי מלחמה רוסיים שהופיעו בסרטון תמיכה בפוטין, וכינה אותם "מוקיונים מושחתים", "אנשים ללא מצפון" וכן "בוגדים".

בצילומי הווידאו שפורסמו נראה נבלני כאשר הוא רזה וכחוש לחלוטין, ראשו מגולח והוא לבוש במעיל בית הסוהר. הוא סיפר כי ניתנה לו האפשרות להתרחץ לקראת הדיון המקוון בבית המשפט "על מנת שאראה הגון בדיון", סיפר נבלני.

הוא הוסיף כי נבהל כאשר ראה את עצמו במראה לאחר שביתת הרעב שגרמה לו לאבד חלק ניכר ממשקלו. "הסתכלתי על עצמי. אני פשוט שלד נורא. בפעם האחרונה ששקלתי 72 קילו הייתי כנראה בכיתה ז'. אכלתי ארבע כפות דייסה ביום, היום אכלתי חמש כפות, מחר אוכל שש".

עורכת דינו של נבלני, אולגה מיכאילובה, סיפרה כי הוא איבד 22 ק"ג ממשקלו מאז נכלא ופתח בשביתת רעב. "הוא איבד כמות עצומה ממשקלו. הוא היה בשביתת רעב זמן ארוך ושתה רק מים. הוא שקל 94 ק"ג כאשר חזר מגרמניה, כיום הוא שוקל 72 ק"ג. עם זאת, הוא נראה רענן עבור אדם במצבו", סיפרה מיכאילובה.

במהלך הדיון פנה נבלני אל אשתו יוליה שנכחה באולם, וסיפר לה פרטים על מצבו. לאחר מכן הוא פנה אל בית המשפט והאשים שוב את הנשיא פוטין בשחיתות, כאשר הוא משתמש בדוגמא מסיפורי הילדים. "אני רוצה לומר לכם שהמלך שלכם עירום, ויותר מילד קטן אחד צועק את זה. כעת מדובר במיליוני אנשים שכבר צועקים את זה. זה ברור. עשרים שנה של שלטון לא כשיר הגיעו לשלב הזה בו הכתר מחליק מאוזניו. המלך העירום שלכם רוצה לשלוט עד הסוף. לא אכפת לו מהמדינה, הוא נצמד לשלטון ורוצה לשלוט ללא הגבלת זמן", אמר נבלני, תוך שהוא מתייחס להפגנות התמיכה ההמוניות בו בימים האחרונים ברחבי רוסיה.

לאחר מכן הוא גם הפנה נאום זועם במיוחד כלפי השופטת נטליה קורישבה והתובעים נגדו בבית המשפט. "כולכם בוגדים. אתם והמלך העירום מיישמים תוכנית להשתלט על רוסיה, ולהפוך את הרוסים לעבדים". כאשר השופטת ניסתה לעצור אותו, כינה אותה נבלני "בוגדת" ודרש כי "תפסיק להפריע לו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו