ב-1 יולי: ניו יורק נפתחת מחדש

ראש עיריית ניו יורק הודיע: העיר שנפגעה קשות במגיפת הקורונה תיפתח מחדש ללא הגבלות ב-1 ביולי 2021.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ז באייר תשפ"א

ב-1 יולי: ניו יורק נפתחת מחדש-ערוץ 7
מנהטן
צילום: ISTOCK

ניו יורק תחזור בקרוב לשגרת חיים רגילה: ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, הודיע כי הוא מתכנן לפתוח מחדש את העיר ללא שום מגבלות כבר בעוד כחודשיים, בתאריך ה-1 ביולי.

לדברי דה בלאזיו, כל המגבלות שהוטלו בעקבות מגיפת הקורונה יבוטלו, וכל אירועי התרבות והספורט, ברים, מועדונים, מכוני כושר, חנויות ועסקים קטנים ועוד, יחזרו לשגרה מלאה כפי שהיה לפני פרוץ המגיפה.

כזכור, ניו יורק היתה אחת המדינות שנפגעו בצורה הקשה ביותר בתחילת מגיפת הקורונה, ודה בלאזיו יחד עם המושל אנדרו קואומו הטילו הגבלות רבות על התושבים והעסקים במדינה. "התוכנית שלנו היא לפתוח מחדש את ניו יורק לחלוטין ב-1 ביולי.

אנו מוכנים לפתיחת החנויות, לפתיחת עסקים, משרדים, תיאטראות, הכל במלוא הכוח. זה יהיה הקיץ של העיר ניו יורק. אתם הולכים לראות פעילויות מדהימות, פעילויות תרבות שחוזרות. אני חושב שאנשים הולכים לנהור לניו יורק כי הם רוצים לחיות שוב", אמר דה בלאזיו.

הוא הוסיף כי גם בתי הספר ייפתחו שוב בסתיו באופן רגיל. עם זאת, ראש העיר לא פירט כיצד הוא מתכוון להחזיר את ניו יורק לשגרת חיים מלאה ורגילה בתוך חודשיים בלבד, והאם יינקטו צעדים נוספים על מנת להוריד את רמת התחלואה עד אז.

הוא התייחס לאיום של המוטציות החדשות שעלולות להגביר מחדש את התחלואה ולהוריד לטמיון את התוכנית להחזיר את שגרת החיים המלאה לניו יורק בעוד כחודשיים, ואמר כי "החיסונים הוכיחו את עצמם ככאלו שיכולים למנוע התפרצויות חדשות של הנגיף".

הוא גם אמר כי הכוונה לחזור לשגרת חיים מלאה היא הודות "למספר האנשים יוצא הדופן שהתחסנו נגד נגיף הקורונה". לדבריו עד היום כבר חוסנו, לפחות במנה הראשונה, כבר 6.3 מיליון בני אדם מתוך 8.3 מיליון תושבים בניו יורק.

הודעתו של דה בלאזיו הגיעה יממה בלבד לאחר שהמושל אנדרו קואומו הודיע כי החל מתאריך 3 במאי תושבי העיר יוכלו לשבת שוב בפאבים והברים המקומיים שייפתחו מחדש.