אבו מאזן תוקף: ישראל האיצה במתנחלים לקיים את הקריאה - מוות לערבים

"אמרנו לא לכל מי שאומר שירושלים המאוחדת היא בירתה של ישראל. לא! מזרח ירושלים היא הבירה הנצחית של פלסטין", אמר אבו מאזן

ערוץ 7 , י"ז באייר תשפ"א

אבו מאזן תוקף: ישראל האיצה במתנחלים לקיים את הקריאה - מוות לערבים-ערוץ 7
אבו מאזן
צילום: רויטרס

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נואם ומשתלח בישראל, "הייתה מתקפה אלימה מצד המתנחלים ומצד ממשלת ישראל עצמה. ממשלת הכיבוש תמכה במתנחלים ששרו מוות לערבים"..

"אמרנו לא לכל מי שאומר שירושלים המאוחדת היא בירתה של ישראל. לא! מזרח ירושלים היא הבירה הנצחית של פלסטין".

בנאומו שיבח אבו מאזן את עמדת "העם הפלסטיני בירושלים הכבושה". אבו מאזן תקף גם את נשיא ארה"ב לשעבר טראמפ, "טראמפ הלך וירושלים נותרה זקופה", אמר "עמדנו בפני טראמפ ותוכניתו המדינית הושלכה לפח הזבל של ההיסטוריה".

בנוגע לבחירות אמר, "ישראל תקפה את המועמדים הפלסטינים בירושלים ולא אפשרה לאיש לקיים פעילות כלשהי פרסמנו צווים בנוגע לבחירות וחיכינו לתשובה מישראל בנוגע לעריכתן ואולם זו לא הגיעה".

אבו מאזן אמר כי האירופאים מסרו לו שישראל לא תאפשר לערוך את הבחירות במזרח ירושלים, "קיבלנו היום מכתב מישראל בו היא נמנעה מלהשיב בנוגע להיתר לערוך את הבחירות במזרח ירושלים בגלל שלא הורכבה ממשלה". הוא ציין כי ההנהגה הפלסטינית דחתה את התשובה הישראלית.

"בתחילה האיחוד האירופי תמך במאמצינו לקיים בחירות לפרלמנט, לנשיאות ולמועצה הלאומית הפלסטינית וביקש מאיתנו לפרסם צווים לעריכתן. האיחוד הבטיח לנו ללחוץ על ישראל לממש את חלום הבחירות".

לדבריו קיבל מסר מהאיחוד האירופי לפיו "ישראל לא תאפשר את עריכת הבחירות במזרח ירושלים".

"קיום הבחירות במזרח ירושלים מבסס את זכותנו בפלסטין, עם אפשרות לארגן בחירות בירושלים", אמר, "כאשר תהיה אפשרות לערוך את הבחירות במזרח ירושלים נודיע על עריכתן באופן מיידי", ציין אבו מאזן, "אנחנו מוכנים לערוך את הבחירות וממתינים להסכמה ישראלית".