ניצב שמעון לביא: אני נושא באחריות הכוללת, לטוב ולרע

"לילה קשה ולילה טראגי. אני שמעון לביא נושא באחריות הכוללת, לטוב ולרע. אני מוכן לכל בדיקה", אמר מפקד המחוז הצפוני במשטרה.

ערוץ 7 , י"ח באייר תשפ"א | עודכן: 10:13

מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב שמעון לביא, התייחס לראשונה הבוקר לאסון ההמוני בהר מירון.

"לילה קשה ולילה טראגי. אני שמעון לביא נושא באחריות הכוללת, לטוב ולרע. אני מוכן לכל בדיקה. אנחנו נערכנו לכלל התרחישים, האירוע הזה קרה. אנחנו בשלב איסוף הראיות כדי להגיע לאמת. מסתובבים סרטונים שאין להם קשר למציאות. ממה שאני קיבלתי שוטרים הצילו פה חיי אדם גם במחיר חייהם".

בתי החולים עדכנו הלילה (שישי) על מצב הפצועים שהגיעו מהאסון בהילולת הרשב"י בהר מירון. כ-150 פצועים באירוע, מהם שישה במצב אנוש, 18 במצב קשה, שמונה בינוני והשאר במצב קל.

דובר המשטרה תנ''צ אלי לוי אמר לפני כן, ''האירוע הקשה נחקר. החקירה בראשיתה ועדיין לא ברור מה הביא לאירוע הזה", אמר לוי.

''אנחנו מפנים את הצירים לטובת כוחות ההצלה. כל האנשים שעדיין על ההר חייבים להתפנות באוטובוסים. כרגע אנו מרוכזים בהצלת חיים ומאוחר יותר נעדכן לגבי החקירה'', הוסיף דובר המשטרה.

עשרות בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו הלילה (שישי) כתוצאה מדוחק כבד בהילולת רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון.

חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו במקום טיפול לנפגעים, בהם מחוסרי הכרה, קבעו את מותם של ההרוגים ופינו את הפצועים לבתי החולים.

מסוקים של חיל האוויר ומד"א הוקפצו למקום על מנת לסייע בפינוי הפצועים לבתי החולים בנהריה ובצפת.

מאות אלפי החוגגים בהר מפונים ממנו בסיוע כוחות משטרה, זק"א ומתנדבים. הדרכים להר מירון נחסמו. והאוטובוסים שהיו בדרכם צפונה מכל רחבי הארץ אולצו להסתובב.

המשטרה קראה לציבור הנמצא על ההר להגיע לתחנות ההסעה והחניונים על מנת שניתן יהיה לפנות את כלל המבקרים. ''אנו מבקשים מכל המבקרים הנמצאים בדרכם להר מירון לשוב על עקבותיהם, הכניסות להר נסגרו ולא תתאפשר הגעת מבקרים''.