שליח חב"ד באוקראינה: "ילדים יהודים רעבים ללחם"

בצעד נדיר פונה שליח חב"ד באוקראינה הרב שאול הורביץ ומבקש את עזרת יהודי ישראל עבור מקרה קשה בעיירה וינצא בה הוא מכהן כרב.

בשיתוף ועד הרבנים , כ' באייר תשפ"א

שליח חב"ד באוקראינה: "ילדים יהודים רעבים ללחם"  -ערוץ 7
שליח חב"ד באוקראינה הרב שאול הורביץ
צילום: ועד הרבנים

בצעד נדיר פונה שליח חב"ד באוקראינה הרב שאול הורביץ ומבקש את עזרת יהודי ארץ ישראל עבור מקרה קשה בעיירה וינצא בה הוא מכהן כרב.

''ההלוויה הסתיימה, נכנסתי לבית של נפתלי קירזנר ז"ל ונחרדתי מהעוני, רציתי לפתוח את המקרר אבל חיה אשתו עצרה אותי ואמרה בבכי: 'אין לך מה לפתוח את המקרר, הוא ריק', מספר הרב הורביץ.

כאשר שאל אותה מה הדבר שהיא הכי זקוקה לו כעת, ענתה בעיניים מושפלות: "כבר כמה חודשים שאין לי מכונת כביסה כי הישנה התקלקלה, אני צריכה גם כיריים כדי לבשל משהו לילדים".

לסיפור המלא הקליקו כאן>>>

פנייתו של שליח חב"ד מגיעה לאחר פרסום הידיעה על פטירתו הפתאומית של נפתלי קירזנר, חבר קהילה בוינצא ואב לשלושה ילדים שקיבל אירוע מוחי בגיל 41 ונפטר.

נפתלי היה דמות מרכזית בקהילת וינצא, לפרנסתו עסק בתרגום ספרי קודש ומאמרים מעברית לרוסית, מסר שיעורי תורה והנהיג את תכנית הצעירים 'סטארס'.

ביום חמישי האחרון הבחין חברו כי דיבורו משובש מעט והוא נראה חלש, דקות ספורות לאחר מכן התמוטט בביתו לעיני הילדים. אשתו שהזעיקה כוחות הצלה מקומיים נאלצה להתחנן לשכנים הגויים כי יעזרו לפנות את בעלה לבית החולים אך הם משכו כתף:

"אנחנו גרים בקומה תשיעית והאלונקה לא נכנסה במעלית. מצאתי את עצמי מתחננת לשכנים הגויים שיסכימו לעזור לשאת את האלונקה רגלית במדרגות, הם משכו כתף אנטישמית והתעלמו מהדמעות שלי" ספרה אלמנתו, חיה ויקה.

לאחר דקות ארוכות הצליחה המשפחה להוריד את האב לאמבולנס שהמתין בכניסה לבניין. צוותי הרפואה המקומיים דווחו כי הוא עבר אירוע מוחי קשה ואף נמצא חיובי לנגיף הקורונה.

שליח חב"ד שהגיע למקום תמך במשפחה במהלך השבת עד להודעה המצערת על פטירתו.

מראות קשים נצפו בהלווייתו, כאשר בתו יהודית (7) נכנסה להלם, סרבה לעזוב את ידי אמה ומררה בבכי.

עם סיום הקבורה ליווה שליח חב"ד את האבלים לביתם ושם כאמור גילה את התנאים הקשים ששררו בבית.

בשל המצב הקשה פרסם הרב הורביץ הודעה דחופה ליהודים בארץ ובעולם וקרא לעזרה:

"ידידיי היקרים, בלב שבור אני פונה אליכם! השבוע נפטר בקהילתנו ר' נפתלי קירזנר, בגיל 41 היה בפטירתו הפתאומית.

''נפתלי היה אחד מעמודי התווך של קהילת ויניצה ואבא לארבעה ילדים שנשארו ללא תומך. אני פונה אליכם ומבקש אנא עזרו לאלמנה והיתומים הקטנים, הגדול בן 14 והקטנה בת שבע בלבד. אנא עזרו להם שלא ירעבו ללחם פשוטו כמשמעו. בילע המוות לנצח ומחה ה' אלוקים דמעה מעל כל פנים''.

לעזרה הקליקו כאן>>>