הצרפתים מתחילים לחשוש מהאיסלאם?

סקר חדש מגלה: רוב הצרפתים יתמכו בקבוצת גנרלים שאיימה בהפיכה "אם הנשיא מקרון לא ימנע את עליית האיסלאם הקיצוני".

תגיות: צרפת איסלאם
ניסן צור - ערוץ 7 , י"ט באייר תשפ"א

הצרפתים מתחילים לחשוש מהאיסלאם?-ערוץ 7
צרפת
צילום: איסטוק

האם הצרפתים מתחילים להתנער מהאיסלאם שהתפשט בשנים האחרונות ברחבי המדינה? סקר חדש שתוצאותיו פורסמו לאחרונה מגלה כי מרבית הנשאלים אמרו כי יתמכו בהפיכה גלויה נגד הנשיא מקרון במידה והוא לא יצליח לעצור את עליית האיסלאם הקיצוני.

כתב העת הימני Valuer Actuelles ("ערכים היום") פרסם מכתב עליו חתמו מעל לאלף חיילים וקצינים לשעבר בצבא צרפת, המתריעים מפני "התפרקותה של צרפת בעקבות המוני מוסלמים קיצוניים המתגוררים בפרברי צרפת".

סקר חדש שפורסם מיד לאחר פרסום המכתב עליו חתומים הקצינים והחיילים בדימוס, העלה כי מרבית הנשאלים הביעו תמיכה במכתב הקורא להפיכה במידה והנשיא הצרפתי ימשיך לגלות סובלנות כלפי האיסלאם הקיצוני בצרפת.

58 אחוזים מהנשאלים בסקר, שתוצאותיו פורסמו בערוץ הטלוויזיה La Chaîne Info הביעו תמיכה במכתב ובאיום בהפיכה שלטונית אם האיסלאם הקיצוני ימשיך לעלות בצרפת, בעוד 42 אחוזים התנגדו לו.

מפקד צבא צרפת גינה את המכתב עליו חתמו אלף הקצינים והחיילים לשעבר, וכינה אותו "ממריד לחלוטין". גם ראש הממשלה ז'אן קסטקס אמר כי המכתב "הוא נגד כל העקרונות של הרפובליקה שלנו, של כבוד וחובת השירות הצבאי".

מי שעמד מאחורי המכתב המאיים בהפיכה נגד הנשיא הצרפתי הוא כריסטיאן פיקוומל, מפקד לגיון הזרים לשעבר, בן 80 כיום, שנעצר בשנת 2016 במהלך הפגנה נגד האיסלאם הקיצוני וההטבות להן זכה כקצין בכיר לשעבר נשללו ממנו.

במכתב כותבים הקצינים והחיילים בדימוס כי "צרפת בסכנה. כמה סכנות אנושות מאיימות עליה. גם בפנסיה אנו נותרים חיילי צבא צרפת ואיננו יכולים בנסיבות הנוכחיות להישאר אדישים לגורלה של מדינתנו היפה. צרפת מתפרקת עם המוני האיסלאמיסטים בפרברים, המנתקים חלקים גדולים מהאומה והופכים אותם לשטח הכפוף לחוקים המנוגדים לחוקה שלנו".