פייסבוק
פייסבוק צילום: ISTOCK

הנקמה של הנשיא טראמפ? הצעת חוק שכבר זכתה לרוב ועברה בשני בתי המחוקקים בפלורידה, עשויה להביא לסוף את האפשרות של הרשתות החברתיות לחסום פוליטיקאים ואנשי ציבור לצמיתות.

הצעת החוק החדשה קובעת כי הרשתות החברתיות יוכלו לחסום פוליטיקאים, אך עד 14 יום לכל היותר. כל יום מעבר לכך, עשוי להביא לקנס של 250 אלף דולר לכל יום של חסימה נוספת.

מי שאמור לחתום על החוק על מנת שייכנס לתוקף הוא מושל פלורידה, רון דה סנטיס מהמפלגה הרפובליקנית, הנחשב כמקורבו של הנשיא טראמפ, ולכן רבים בארה"ב רואים בהצעת החוק הזו את "הנקמה" של הנשיא טראמפ ומקורביו ברשתות החברתיות לאחר שכזכור הוא נחסם לצמיתות מפייסבוק לאחר אירועי הקפיטול ב-6 בינואר.

דה סנטיס עצמו אמר כי "חברות ההיי טק נראות יותר כמו "האח הגדול" וזעם על הרחקתו של טראמפ מהרשתות החברתיות.

אחד מיוזמי החוק החדש, הסנאטור הרפובליקני בלייז אנגוליה, אמר כי "בואו נשלח הודעה למונופולים חברות ההיי טק האלו שפלורידה כבר לא תעמוד לצד הטריקים שלהם". עם זאת, סנאטורים מהמפלגה הדמוקרטית טענו כי מדובר בהצעת חוק שאכן נוסדה כנקמה של מקורבי הנשיא טראמפ ברשתות החברתיות שהשעו אותו לצמיתות.

"הצעת החוק הזו היא התגמול על כך שהממשל הנשיאותי לשעבר נחסם באתרי המדיה החברתית לאחר הפצת מידע כוזב, הסתה לאלימות ומרד", כתבה הסנאטורית הדמוקרטית אנה אסקמאני. לאחר שעזב את הבית הלבן בילה הנשיא טראמפ חלק ניכר מזמנו בפלורידה, ורבים העריכו כי יחסיו הקרובים עם המושל דה סנטיס הביאו להצעת החוק הזו שעלולה להטיל קנסות גבוהים מאוד על רשתות חברתיות שיחסמו פוליטיקאי מעל 14 ימים.