המפכ"לים בדימוס: להקים ועדת חקירה

פורום רבי הניצבים והניצבים בדימוס לנתניהו: "אירוע הר מירון אינו נחלתה של משטרת ישראל בלבד. מעורבים בו גורמי ביטחון נוספים"

ערוץ 7 , כ' באייר תשפ"א

המפכ"לים בדימוס: להקים ועדת חקירה-ערוץ 7
כוחות מד"א באסון במירון
צילום: ירון בלושטיין/TPS

פורום רבי הניצבים והניצבים בדימוס פנה היום (ראשון) לראש הממשלה בנימין נתניהו וקרא לו להקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת האסון במירון, בו נהרגו 45 בני אדם.

במכתב, שמוען גם לשר בני גנץ, ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, לנשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות ולמפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי קראו הבכירים לשעבר "להוביל את הקמתה של ועדת חקירה ממלכתית אשר תברר את העובדות, תסיק מסקנות ותמליץ המלצות לקראת הערכות לאירוע הבא"

לדבריהם, "אירוע הר מירון אינו נחלתה של משטרת ישראל בלבד. מעורבים בו גורמי ביטחון נוספים, משרדי ממשלה ורשויות נוספות, גם בתהליכי עבודת מטה וגם בתהליך קבלת ההחלטות, כאשר חלוקת תחומי האחריות בין הגופים לתכנון, לניהול ולביצוע פועלים בעיוורון מוחלט".

"לצורך בירור מעמיק וסודי של ככל הגופים העוסקים באירוע זה ודומיו ובעיקר כדי למנוע אסון דומה בעתיד, אין מנוס מהקמתה של ועדת חקירה ממלכתית בהקדם האפשרי", הוסיפו.

הבכירים לשעבר אף הדגישו, "משטרת ישראל ואנשיה התמודדו בעבר עם ועדות חקירה שמונו לברר כשלים לכאורה, ולמרות הקשיים תמיד יצאה משטרת ישראל מחוזקת".