אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

בית משפט השלום באשקלון גזר היום (ראשון) 8 חודשי עבודות שירות על שולמית צרפתי, גננת שהורשעה בפעם השנייה בתקיפת ילדים בגן שבבעלותה.

סגנית נשיא בית משפט השלום, השופטת ענת חולתא, הסבירה כי לא קיבלה את בקשת הפרקליטות להטיל על צרפתי עונש מאסר בפועל עקב גילה של צרפתי ומצבה הרפואי.

צרפתי הורשעה בכך שמשכה בשיערו של ילד והכתה אותו על פיו, אך בית המשפט החליט כי "הטלת עונש מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח יגרום לנאשמת סבל ונזק בריאותי לא מבוטל".

עו"ד ערן צרויה מפרקליטות מחוז דרום, הביע מורת רוח מגזר הדין הקל, "בית המשפט הדגיש בגזר הדין את הצורך בהרתעת הרבים ובהבעת הסלידה ממעשי הנאשמת, אך יחד עם זאת נקט במידת הרחמים כלפיה ולא הטיל עליה עונש מאסר מאחורי סורג ובריח, זאת בין היתר בשל גילה המבוגר, מצבה הרפואי והבטחתה של הנאשמת שלא תשוב לעסוק בטיפול בילדים".

לדבריו, "הפרקליטות עתרה להשית על הנאשמת עונש מאסר בפועל אשר יהיה בו כדי להעביר מסר ולהרתיע מטפלות ומטפלים אשר אמונים על שלומם וביטחונם של ילדים קטנים. הנאשמת שולמית צרפתי הורשעה בתקיפת פעוט בן כשנתיים לאחר שהכתה אותו ומשכה בשערו בתוקפנות. מדובר בהרשעה שניה של הנאשמת, אשר הורשעה לפני כ-5 שנים בעבירות דומות. בית המשפט ציין בגזר הדין היום, כי הליך טיפולי- שיקומי שהוטל על הנאשמת בגין הרשעה קודמת כשל".

"בסופו של יום, קבע בית המשפט כי בפגיעה בפעוט על ידי אחראי במסגרת חינוכית נפגע לא רק הפעוט עצמו, אלא נפגעת גם סביבתו של הפעוט ואף אוכלוסיית ההורים ברחבי המדינה כולה", הוסיף צרויה.