האסון במירון: "בסרטונים רואים כיצד הוא נדחף לרצפה"

קרובי משפחתו של הרב אלעזר מרדכי גולדברג ז"ל שנהרג באסון סיפרו כי נהג לברוח מלשון הרע ומחלוקת. "כשדיברו לשון הרע הוא היה משתתק"

בן שאול , כ' באייר תשפ"א

האסון במירון: "בסרטונים רואים כיצד הוא נדחף לרצפה"-ערוץ 7
אסון בהר מירון
צילום: איחוד הצלה

שעה קלה לפי כניסת השבת הובא למנוחות הרב אלעזר מרדכי גולדברג ז"ל מחשובי המחנכים בת"ת 'עטרת אליהו' בביתר עילית, שנהרג באסון במירון במהלך הילולת הרשב"י בל"ג בעומר. בן 37 בלבד היה בפטירתו.

קרובי משפחתו סיפרו כי המנוח היה "איש האשכולות, מופלא בכל מידות שמנו חכמים. נודע בחכמה ובתבונה, ירא שמים מרבים. נוצר לשון בכל מאודו ובורח מכל לשון הרע ומחלוקת. הידר במצוות כיבוד הורים בדרגה נשגבה יום ולילה לא שבת בעבורם".

זאב ובר גיסו, סיפר הבוקר ל'קול חי' על הרגעים הקשים עמם נאלצה המשפחה להתמודד. "אנחנו לא יודעים מה עבר עליו ברגעים האלה, אנחנו רק מקבלים כל מיני סרטונים בהם רואים שהוא נדחף ונפל על הרצפה ואחרי זה אי אפשר לדעת מה היה איתו".

"היינו איתם לאורך כל הדרך מהרגע שנודע לנו שאין קשר איתו. חיפשנו אותו בכל בתי החולים עד שנודעה לנו הבשורה המרה. הם אנשים חזקים, הוא החדיר בהם הרבה אמונה בבית", הוסיף הגיס.

ובר סיפר על מידותיו התרומיות של הרב גולדברג. "מה שאפיין אותו באופן מיוחד היה שמירת הלשון. הוא ברח מלשון הרע ומחלוקת. כשהיו מדברים לשון הרע הוא פתאום היה משתתק. זה מה שאפיין אותו מאוד. הוא עשה הכול בשקט ובצניעות. לא חיפש פרסום".