הרב יצחק בצרי: אלוקים לוקח את הטובים, אדם שמאבד ילד - אין לו חיים

הרב יצחק בצרי, שאיבד 3 מקרובי משפחתו באסון במירון, סיפר בדמעות ובקול חנוק: "הקשה מכל הם הילדים הרכים האלו, אי אפשר להאמין"

103FM , כ' באייר תשפ"א

הרב יצחק בצרי: אלוקים לוקח את הטובים, אדם שמאבד ילד - אין לו חיים-ערוץ 7
כוחות מד"א באסון במירון
צילום: ירון בלושטיין/TPS

הרב יצחק בצרי איבד שלושה מקרובי משפחתו באסון בנורא בהילולה בהר מירון, ביניהם בן דודה של אשתו, הרב ישראל אלנקווה זצ"ל, ושני אחייניו הצעירים יוסף דוד אלחדד בן ה־18 ומשה מרדכי אלחדד בן ה־12.

הרב בצרי שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב וסיפר בקול חנוק על האבל הכבד בו שקעה המשפחה: "אתמול בלילה היינו בהלוויות של הילדים. הרב ישראל אלנקווה, אדם תמים, צדיק, חכם, ממש איש טוב. אנחנו לא מאמינים, רק לפני כמה זמן היינו בחתונה שלו.

''הקשה מכל הם הילדים הרכים האלו, אי אפשר להאמין, היה לי קשר אמיץ איתם. הם נולדו להיות גאונים, הם היו ילדים ממש שקועים בלימוד, חוכמה, בינה, מוסריות, איזו דרך ארץ, כבוד".

על האובדן הכבד, סיפר: "אלוקים לוקח את הטובים, בחר את השושנים הכי טובות שיכולות להיות. זה כל כך קשה. לא ישנו כל הלילה, כבר כמה ימים רק בוכים. אי אפשר למצוא מילים להגיד. גיסי אמר – 'הבאתי אותם חיים - תחזיר אותם חיים'. היה קשה לשמוע. אדם שמאבד ילד, אין לו חיים, הוא מת בעצמו. צריך לתת את הכוחות להורים להתמודד.

''אנחנו חושבים איך לעמוד מול ההורים האלה בעוד שבוע אחרי השבעה. איך להסתכל להם בעיניים ולתת להם את הכוח להמשיך את החיים".

בדבריו, הדגיש בצרי: "אנחנו מבקשים ועדת חקירה כי התורה שלנו מצווה אותנו 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'. לאדם אסור להכניס סכנה בבית שלו. יש כעס גדול על המדינה שהיא לא הכינה את המקום הזה. הכול נראה מוזנח. כולם צריכים לטפל בזה, להשקיע במקום הזה. אסור לסמוך על הנס. אני חושב שלא אגיע להילולה בשנה הבאה, אני לא ארשה לילדים שלי להגיע". עוד הוסיף: "אנחנו לא מחפשים אשמים, כי אנחנו בגלל האמונה החזקה, מאמינים שהם קורבנות".