עקיבא: אנחנו כולנו הילדים של ידידיה

הזמר עקיבא הזדעזע מהאסון כמו כולנו, אבל רק לפני שבת גילה ששניים מההרוגים הוא מכיר אישית. "האסון הזה מזעזע גם בלי להכיר, אבל מפרק לחתיכות כשאתה מכיר מקרוב"

ערוץ 7 , כ' באייר תשפ"א

עקיבא: אנחנו כולנו הילדים של ידידיה-ערוץ 7
עקיבא תורג'מן
צילום: יח"צ

כבר שנים שהזמר עקיבא מגיע למירון בל"ג בעומר, והשנה הזו לא הייתה יוצאת מן הכלל. מיד אחרי הופעה הוא יצא בדרך למירון כשהוא מתודלק באנרגיות מההופעהף אנרגיות שהפכו באחת לטלטלה נוראית.

"השעות עוברות" הוא כתב בדף הפייסבוק שלו, "ולקראת שבת אני מבין שמתוך 45 הנשמות שעלו בסערה השמיימה, אני מכיר באופן אישי שניים. האסון הזה מזעזע גם בלי להכיר אבל מפרק לחתיכות כשאתה מכיר מקרוב".

"בשבת היינו בשמחה משפחתית, החיים האלה מורכבים, עצב ושמחה משמשים בעירבוביה. כשהקו סטטי- קובעים מוות, חיים זה אפ ודאון. כיהודים אנחנו מיומנים מידי בדבר הזה...

במוצש הוא היה בלוויה שלידידה פוגל ז"ל בהר המנוחות עד השעות הקטנות של הלילה, שמע את ההספדים קורעי הלב, שר עם כולם עד לב השמיים. "הרגשתי איך מתוך הדבר הזה עולה בי בקשה שאם אני זכיתי לחיות, אז שאהיה אדם שראוי לחיים האלה על פני האדמה. החיים שלי קצרים מידי בשביל לחיות אותם בערך...".

"האבלים ביקשו מאיתנו- ידידיה לא השאיר ילדים בעולם, אנחנו כולנו הילדים שלו, ממשיכי דרכו.. שכולו היה אהבה ותום".

והוא הוסיף מחשבה אישית שעלתה לו בזמן שעבר מאז: "מה קרה באסון הזה? לאנשים לא היה מקום. עלו אחד על השני, לא היה לאנשים אוויר.. לנשום.. ואני חייב ללמוד מזה לחיים שלי. אנחנו כבר בסבב רביעי (חמישי?..) של בחירות, אי הסכמה, שלא לומר שינאה של פרטים, של מגזרים שלמים - לא נותנים לאנשים מקום".

"בואו לא נעלה אחד על השני שלכולם יהיה אוויר לנשום" הוא סיכם, "אני לוקח על עצמי, בעזרת ה' להשתדל לראות כל אדם בגובה הלב ובעין טובה (כי אין אדם שאין בו טוב! פשוט לא קיים) ורק לאהוב.