דיקור סיני
דיקור סיני צילום: FREEPIK

בדיקור סיני ישנם מגוון סוגי טיפול שעוזרים לחזק את הגוף ומערכת החיסון, איזון הגוף, טיפול בכאבים פיזיים וגם מצבים נפשיים. עם זאת, גם לנשים בפרט, הדיקור הסיני יכול להועיל מאוד. במצבים כמו טיפולי פוריות טבעיים, בעיות פיזיות ונפשיות כמו לחץ ורדה בזמן ההריון, גיל המעבר, בעיות מחזור ועוד.

הטיפול בדיקור סיני לנשים מהווה טיפול טבעי להבדיל מטיפולים ברפואה הקונבנציונאלית שמעורבים בהם כימיקליים ועוד.

מה היתרונות של דיקור סיני

על פי מחקרים, דיקור סיני הוכח כיעיל בסוגים שונים של מחלות ואף אושר הארגון הבריאות העולמי כטיפול טבעי ופתרון לכאבים, מתחים וחרדות, חיזוק מערכת החיסון ועוד מגוון רחב של בעיות. להבדיל מטיפולים תרופתיים אחרים, דיקור סיני הינו ללא תופעות לוואי, הוא לא יכול להזיק אלא רק להועיל וברוב המקרים, על ידי מטפל מוסמך ומסונה, יכול גם לפתור את הבעיה לאחר כמה טיפולים.

טיפולי דיקור סיני לנשים

אצל נשים, טיפול בדיקור סיני טיפה שונה מטיפול דיקור סיני אצל גברים או טיפולי כאבים שיגרתיים. לרוב, נשים פונות אלי לקבלת דיקור סיני בזמן הריון או לקבל מענה לבעיות פוריות לאחר שניסו ולא הצליחו לטפל בהן דרך הרפואה הקונבנציונלית, נשים שחוות מחזור קשה כל חודש ללא פתרון מיזה זמן רב, עליות וירידות במצבי הרוח בזמן ההריון, בחילות בזמן הריון, גלי חום, חוסר פעילות בבלוטת התריס, מצבי רוח בגיל המעבר ועוד.

בכל סוגי הטיפולים הללו, קודם כל נדרש אבחון נכון על מנת לטפל בשורש הבעיה. אזורים שונים בגוף משפיעים על בעיות שונות בחיינו. לדוגמא, במצבים של לחץ וחרדה אנחנו נבצע דיקור באוזרי המצח ומאחורי הראש. לאחר מכן, טיפול בבעיות אצל נשים לרוב מתבטא בשיפור הזרימה ואיזון הגוף אצל נשים.

המטרה היא להחזיר את הגוף לאיזון הורמונאלי ונפשי. ובנוסף, לחזק את מערכת החיסון, כך שתוכל להתמודד עם בעיות שונות. איזון הגוף לדוגמא בגיל המעבר אבל במיוחד במהלך ההריון אצל נשים, הינו נדבח חשוב בכדי לצלוח את ההריון, מכיוון שהגוף עובר שינויים גדולים בפרק זמן קצר.

כיצד מתבצעת האבחנה?

אבחנה בדיקור סיני הינה החלק החשוב ביותר ויכול לקחת עד 70% מסך הטיפול. בלעדי אבחנה נכונה ומעמיקה, המטופל לא יקבל את הטיפול הנכון עבורו, מה שיכול להוביל למספר טיפולים רב או לא להצליח לטפל בבעיה.

מה לצמחי מרפאה והרפואה הסינית?

בכדי שאימון כושר יהיה יעיל, על האדם להתאים את התזונה שלו בהתאם. לדוגמא, אם בחורה רוצה להוריד אחוזי שומן או גבר שרוצה לפתח שרירים, עליהם להתאים את התזונה בהתאם לאימון והמטרה שהם רוצים להשיג. גם בדיקור סיני, צמחי מרפא הם חלק נוסף ברפואה הסינית שיכולים לעזור בשיפור אורח החיים. לצמחי המרפא שי חשיבות רבה וגם כאן, חשוב לבחור צמחי מרפא נכונים שיעזרו להמשך הטיפול ופתרון הבעיה. רופא מומחה ברפואה סינית, יוכל להמליץ על הצמחי המרפא הנכונים בשבילך.

שמי יוסי לוי, ואני מומחה בדיקור סיני לבעיות שונות אצל גברים, ילדים ונשים. אני בעל ניסיון של למעלה מ25 שנה בתחום ועזרתי לאלפי אנשים להיפטר מכאבים ולחצים על מנת לחזור לשיגרה במהרה.