הלחץ על סמוטריץ' גובר: מכתב רבנים נוסף בדרך

שורה של רבנים צפויים לקרוא לבצלאל סמוטריץ' לחזור בו מעמדתו הנוקשה ולתת את ידו להקמת ממשלת ימין הנתמכת על ידי מפלגת רע"ם

ערוץ 7 , כ"א באייר תשפ"א

הלחץ על סמוטריץ' גובר: מכתב רבנים נוסף בדרך-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
צילום: Sraya Diamant/Flash90

אחרי קריאתו של הרב טאו להקמת ממשלת ימין בהימנעות מפלגת רע"מ, בשעות אלה מתגבש מכתב ברוח דומה עליו יהיו חתומים רבנים נוספים מהציונות הדתית.

על פי דיווחו של הכתב יהודה שלזינגר בעיתון "ישראל היום", הרבנים יקראו במכתב למפלגתו של בצלאל סמוטריץ' לסגת מעמדתה הנוקשה ולאפשר הקמת ממשלת ימין הנתמכת על ידי מפלגת רע"ם בראשות מנסור עבאס.

בין החתומים על המכתב, הרב שמואל אליהו,רבה של צפת, הרב יעקב שפירא -ראש ישיבת מרכז הרב, הרב שבתי סבתו - ראש ישיבת מצפה יריחו, הרב דוד פנדל- ראש ישיבת ההסדר בשדרות, הרב יצחק שילת ועוד.

מדובר במכתב משמעותי יותר מקריאתו של הרב טאו, שכן על קריאתו הסבירו בסביבתו של סמוטריץ' כי הוא משתייך רק לפלג מסוים בציונות הדתית המזוהה עם סיעת 'נעם' ויש לו נציג אחד במפלגה- אבי מעוז. אך הרבנים החותמים על המכתב המתגבש נחשבים למזוהים עם חלקים רחבים יותר בציונות הדתית.

הבוקר אמרו בציונות הדתית אחרי מכתבו של הרב טאו כי: "אין ולא יהיה שינוי בעמדת הציונות הדתית לגבי הישענות על תומכי מחבלים ששוללים את קיומה של ישראל כמדינה יהודית. מי שיעלה על דעתו להקים ממשלה שכזו שתסכן את המדינה היהודית ישא אות קין עד אחרון ימיו. ח"כ בצלאל סמוטריץ' הבהיר את הדברים אמש לראש הממשלה בפגישתם ואף הבהיר לו שיפעל בכל הכלים שלרשותו על מנת לוודא שממשלה שכזו לא תקום בכל מקרה ובכל צד של המפה הפוליטית".

לדבריהם: "מצער מאוד שראש הממשלה נתניהו שהצהיר מעל כל במה שלא יקים בשום אופן ממשלה עם תומכי הטרור פועל ללא לאות להקים ממשלה כזו.יש מתווה טוב שמאפשר הקמת ממשלת ימין כבר היום. כל השחקנים מכירים את פרטי המתווה אך הוא דורש ויתורים של כל השחקנים. אדוני ראש הממשלה, גדעון, נפתלי, המשחקים הללו מסוכנים לעתידה של מדינת ישראל. אנו מציעים לחדול ממשחקי האגו ולהקים ממשלת ימין באופן מיידי".