בנט: סמוטריץ׳ שרף את כל הגשרים להקמת ממשלת ימין

בנט מכחיש את טענת נתניהו לפיה דרש רוטציה: "לא ביקשתי מנתניהו את ראשות הממשלה אלא ממשלה. כרגע לנתניהו אין ממשלה"

ערוץ 7 , כ"א באייר תשפ"א

יו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט, דוחה את הצעתו של ראש הממשלה נתניהו להודיע על מחויבות לגוש הימין תמורת שנה ראשונה ברוטציה על ראשות הממשלה.

בפתח ישיבת הסיעה אמר בנט, "אנחנו מתקרבים לתום תקופת המנדט של נתניהו. מטבע הדברים, יש הרבה ספינים, והרבה תכונה במערכת. אנחנו מדברים עם כולם, נפגשים, מנסים לקרב בין הצדדים, הופכים כל אבן. יש הרבה רעש, אבל הקו שלנו נשאר עקבי, אולי העקבי מכל המפלגות".

"כמו שאמרתי בתחילת הדרך, מטרת העל שלנו היא להקים ממשלה ולמנוע סיבוב נוסף של בחירות. העדיפות הראשונה שלי הייתה ונשארה ממשלת ימין. אני יודע שזה מאכזב הרבה אנשים, לפעמים בשמאל, אבל אני איש ימין ואני לא מתכוון להשתנות. לשם הקמת ממשלת ימין אנחנו מוכנים לשקול דברים שבעבר לא חשבנו שנגיע אליהם. אני חוזר ואומר, המכשול להקמת ממשלת הימין הוא לא ימינה", הוסיף.

לדבריו, "שמעתי עכשיו את הצעתו של נתניהו. אני חייב לומר - הצעה זו אינה מובנת לי. לא ביקשתי מנתניהו את ראשות הממשלה אלא ממשלה. ואת זה, לצערי, אין לו, כי סמוטריץ שרף את כל הגשרים להקמת ממשלת ימין. זו המציאות. זה לא העניין שיציעו לי עוד משהו".

"לפני שלושה שבועות אמרתי לראש הממשלה: ׳יש לך את האצבעות שלנו, תביא ממשלה׳. לא ביקשתי ראשות ממשלה. אתה לא צריך לשכנע אותי בעוד ועוד תופינים, תביא ממשלה - אנחנו מוכנים לעזור׳.

״אין שום מחלוקת על תפקידים, כיבודים, רוטציות או דברים כאלה. הכל סוכם בשעה הראשונה של המו"מ. אני מוכן להקים ממשלת ימין אתמול", טען יו"ר ימינה. "ואז אמרתי לראש הממשלה: ׳אני לרשותך, בוא נביא ממשלה׳. אבל מהרגע הראשון במקום להתאמץ להביא את הממשלה ולכוון את הלחץ על מי שלא מוכן להיכנס לממשלה, הוא הלך לברירת המחדל הרגילה שלנו - לתקוף את ימינה".

"עכשיו, זה חוזר. לנתניהו פשוט אין ממשלה והוא מנסה להפיל את זה על ימינה. זו האמת. אני רוצה לשמור פה על טון מכבד לראש הממשלה אבל חשוב להגיד דברים כהוויתם - בפשטות, בבחירות האלה הוא הקים מפלגת לוין, ועכשיו הוא לא מצליח להשתלט עליה. שיפנה את כל הסרטונים הנרגשים לסמוטריץ'", עקץ בנט.

"אני אומר בקול ברור את מה שאמרתי מההתחלה: אם נתניהו לא יצליח להקים ממשלת ימין, ננסה להקים ממשלת אחדות, מתוך מחשבה שהדבר הכי מזיק, הכי הרסני, למדינת ישראל ולציבור הישראלי בימים אלה, אלה עוד בחירות. אתם מעלים על דעתכם מה המשמעות? אסון מירון, משברים חוקתיים בישיבות הממשלה, מבוכה, בלבול. זה מה שאנחנו רוצים פה? זה החזון? זה הכיוון? אני גאה בזה שאני עומד על הקמת ממשלה, אני לא מתנצל על זה. מי שלא נותן יד להקמת ממשלה הוא חסר אחריות. אנחנו ברגעים מאוחרים מאוד אבל לא כבה הנר", הוסיף.