אביגדור ליברמן: על דרעי, ליצמן וגפני להתפטר

יו"ר ישראל ביתנו טען כי על הפוליטיקאים החרדים הבכירים להתפטר בעקבות אסון הר מירון, וקרא להקמת "ממשלת שינוי" עד מחר "זה אפשרי"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א באייר תשפ"א

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, קרא בצהריים (שני) בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו להקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת אסון הר מירון.

"אין מנוס וחייבים למנות וועדת חקירה ממלכתית כי אחרת לא נקבל תשובות אמיתיות", אמר ליברמן, וקרא לראשי המפלגות החרדיות להתפטר, "אין ספק שהנהגת ש"ס ויהדות התורה חייבים להסיק מסקנות ולהתפטר".

"אני קורא לאריה דרעי לליצמן וגפני להסיק מסקנות אישיות, לקחת אחריות ולהתפטר ולא למצוא איזה שהוא ש.ג ולא לגלגל את כל האחריות על מפקד המחוז", הוסיף.

"‏למרות שכולנו עדיין בהלם אנחנו חייבים לשאול את עצמנו איך זה יכול לקרות? אחרי כל מה שעברנו, פסטיבל ערד, אירועי משחקי מכביה, אותו אירוע של אסון ורסאי וגם לצערי אותה החיילת שנהרגה בחזרה בהר הרצל. יש להקים ועדת חקירה ממלכתית, כל ניסיון למנות ועדה אחרת זה ניסיון להתחמק להמלט מאחריות, ואנחנו לא מתכוונים לתת את זה", הצהיר ליברמן.

"אני גם חייב פה לשבח את הציבור החרדי ואני מדגיש הציבור החרדי ולא את הפוליטיקאים החרדים. אני שמעתי רבים מנציגי הציבור החרדי שהופיעו בתקשורת, כתבו ודרשו אותו דבר- דרשו למנות ועדת חקירה ממלכתית כי הם דורשים תשובות והם זכאים לקבל תשובות כמו כולנו", ציין. "הרי בסופו של דבר כל מה שקרה שם קרה בניגוד לכל הוועדות הקודמות, בניגוד לאותן מסקנות ו‏אגב מכון התקנים אחרי כל האירועים גיבש נהלים ותקנים לאירועים המוניים".

בנוגע לפלונטר הפוליטי אמר ליברמן, "אני מנצל את הבמה לקרוא לכל עמיתי גוש השינוי, בוא נתכנס הערב ועד מחר בשעה תשע בערב נקים ממשלה. הפערים הם לא גדולים. אם יש רצון טוב, נחישות ואמונה בצדקת הדרך אפשר עד מחר בערב לצאת עם ממשלה אחרת ממשלה שבאמת תביא שינוי אמיתי, ממשלה שתתפקד ותדע לקבל החלטות לטובת עם ישראל".