חברוני עם בתו
חברוני עם בתו צילום: באדיבות המשפחה

האברך יהונתן חברוני ז”ל שנספה באסון במירון, היה דמות אהובה ומוכרת בגבעת שמואל וכעת חבריו יוצאים בקמפיין גיוס תרומות לטובת סיוע כלכלי למשפחתו.

משה נעמן מנהל בית המדרש בגבעת שמואל מספר על הקשר המיוחד של יהונתן עם ילדותיו: "זה היה פשוט חוויה לראות איך יהונתן היה לוקח את הבנות שלו, שיר ציון, נחלה ומלכות, לגנים בבוקר ובצהריים. איך הוא שם אותן על הכתפיים וצוחק איתן.

זה היה אירוע להתבונן בו, כי הוא היה מתהלך איתן לאט ברחוב, אחת על העגלה, אחת בידיים וצוחק איתן. הוא לא היה מתהלך לאט כי הוא היה בעצלתיים, אלא כי הוא פשוט הלך בנוכחות מלאה. כל אדם שהוא היה רואה ברחוב הוא היה מחייך אליו, מאיר לו פנים, שואל לשלומו. הייתה לו נוכחות מלאה לכל מי שהולך מולו ברחוב. אנחנו הורגלנו שאנחנו הולכים בצורה מהירה, אבל הוא פשוט היה פוגש כל אדם בנוכחות ומתמלא ממנו. בעזרת ה’ שנדע יחד עם כל עם ישראל לצמוח מתוך השבר הגדול, ונתחזק בדרך המיוחדת שיהונתן האיר והשאיר לנו כאן".

"בחמישי האחרון היינו עם יהונתן ואוטובוס שלם של חברי בית המדרש בחגיגה בציון הרשב”י", מספר נעמן. "התפצלנו בשביל העליה להר מה שהסתבר כפרידה קשה וטראגית. כולנו כואבים המומים ושבורים יהונתן היה פנינה מאירה בבית מדרשנו מלא שמחה ומאיר פנים לכל. הוא בודאי נמצא בעולם שכולו טוב. וכעת ליבנו עם המשפחה ושלושת הבנות שיר ציון, נחלה ומלכות שיהונתן כל כך אהב".

נעמן פונה לציבור הרחב ומבקש מהם לקחת חלק בקמפיין: “פתחנו גיוס המונים כשהכל נטו למען המשפחה. אני פונה אליכם מלב אל לב בבקשה להיות שותפים ולהחזיר אהבה גדולה יהונתן על כל השנים שהוא למד לימד והאיר בבית המדרש בגבעת שמואל. בעזרת ה’ שנדע יחד עם כל עם ישראל לצמוח מתוך השבר הגדול, ונתחזק בדרך המיוחדת שיהונתן האיר והשאיר לנו כאן".

לתרומה לאלמנה והיתומות לחצו כאן

יהונתן חברוני, בן 27 מגבעת שמואל, למד בבית המדרש בגבעת שמואל בו התקבלה בתדהמה הבשורה הקשה בדבר מותו. הוא היה נשוי ולו שלוש בנות. בנותיו הן בנות שש, ארבע ועוד בת בת שנתיים.

הוא נטמן בערב שבת (שישי) בבית העלמין סגולה פתח תקווה כשליוו אותו משפחתו וחבריו. חברו ברל'ה קרומבי הספיד אותו: ‏"אח יקר ואהוב. יהונתן חברוני זצ"ל שרק רצה להתפלל אצל רבי שמעון. הכרתי באופן אישי. אברך נפלא וקסום. אלוהים לוקח את הטובים ביותר. לא נתפס".

הוא היה תלמידו של הרב ראובן ששון שתיאר אותו כאישיות אצילה. "בכי תמרורים על אצילות עדינות והארת פנים שלא ראיתי כמותה אלא אצל צדיקים וזקנים", אמר הרב ששון.

בית המדרש גב"ש קורא לציבור לתרום למען האלמנה והיתומות - לחצו כאן