גדעון סער דוחה את הצעת נתניהו: ״לא נחבור לממשלה שבה נתניהו שני ברוטציה״

יו״ר תקווה חדשה גדעון סער: גם תזוזה של נתניהו לשנה לתפקיד ראש הממשלה החליפי אינה מה שמצביעי 'תקווה חדשה' הצביעו עבורו.

חזקי ברוך , כ"א באייר תשפ"א

יו"ר מפלגת "תקווה חדשה", ח"כ גדעון סער, מבהיר כי הוא ומפלגתו לא יצטרפו לממשלת רוטציה במודל שהציע ראש הממשלה נתניהו לנפתלי בנט.

"רבים טועים לחשוב שהתנגדותנו להצטרפות לממשלה בראשות נתניהו יסודה בטעמים אישיים, עניינים מהעבר, רגשות, 'חרמות', שיקולי אגו וכדומה. אין לכך כל יסוד", טען סער.

לדבריו, "ביסוד עמדתנו- ראייתנו את טובת המדינה בהווה ובעתיד. רק בשבוע שעבר ראינו המחשה לדרך ניהול ענייני המדינה בסוגיית מינוי שר המשפטים. שבועות ארוכים התנהלה הממשלה ללא שאיש כיהן בתפקיד- דבר חסר- תקדים בפני עצמו, וזאת- עד שבג"צ חייב בצו את הממשלה לבצע את המינוי.
או אז נרתמה הממשלה לביצוע מינוי המנוגד לחוק תוך השתקת היועץ המשפטי לממשלה".

"לאחר מכן- חזינו בזיג-זג שבסופו מונה בני גנץ לתפקיד. זה לא יכול להימשך ולשם כך נדרש שינוי", קבע.

סער הגיב לקראתו של נתניהו לבנט, "שמעתי את נתניהו, לפני שעה קלה, מדבר על 65 מנדטים. כלומר הוא מונה את מצביעי 'תקווה חדשה' בין תומכיו. אבל מצביעי "תקווה חדשה" הצביעו עבורנו על יסוד קו הפוך מכך- המחויב לשינוי ולא להמשך שלטון נתניהו".

"גם תזוזה של נתניהו לשנה לתפקיד ראש הממשלה החליפי המשך הקדנציה כראש הממשלה- אינה מה שמצביעי 'תקווה חדשה' הצביעו עבורו. מצביעי 'תקווה חדשה' הצביעו בעד שינוי. ולכן, אנו- נציגיהם בכנסת- נמשיך לפעול כמיטב יכולתנו כדי למצות את הסיכוי לשינוי- למען ישראל ואזרחיה", חתם סער.