יהודה גליק על אסון מירון: "כולנו אשמים"

חבר הכנסת לשעבר מתנגד ליוזמה להקים ועדת חקירה: "הדבר האחרון שצריך לעשות זה להקים ועדה שתפקידה לתלות מישהו ברחובה של עיר".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א באייר תשפ"א

ח"כ לשעבר יהודה גליק, שוחח עם ערוץ 7 בעקבות האסון במירון וקרא להפסיק את המירוץ לחיפוש אשמים.

"כל אחד מחפש מי אשם ולמען האמת גם אני אשם, כולנו אשמים. כל אחד צריך לעשות את חשבון הנפש האישי שלו. יש מקומות כמו ארה"ב, שבהם אם יש שלט שאסור להיכנס למקום מסוים מעל 250 איש. אז מי שיודע שהוא ה-251 הוא לא נכנס. בישראל אם מישהו הוא ה-251 מנסים להיכנס עם פרוטקציה. צריך להבין שאם יש הוראות בטיחות לא עושים מהן צחוק. הוראות בטיחות הם דיני נפשות. בתורה פיקוח נפש דוחה הכל".

כשנשאל האם לדעתו צריך לקיים הדלקה אחת מרכזית בלבד במירון השיב גליק, "היה מן הראוי שהמקום הזה יהיה תחת אבא אחד ויתקיים בו אירוע אחד. אני לא רוצה להכות על חטא של אף אחד אחר. אני מכה קודם כל על החזה של עצמי. הדבר האחרון שצריך לעשות זה להקים ועדה שתפקידה לתלות מישהו ברחובה של עיר. כי אז כולנו נהיה מאושרים שמצאנו את האשם ועשינו לו משפט שדה".

"יש הרבה מאוד אירועים רבי משתתפים בארץ. השבוע התחלנו את אירועי הרמאדן. אני משוכנע שלהר הבית יבואו המוני אנשים. אנחנו יודעים שגשר המוגרבים הוא מקום מסוכן. אני חושב שצריך להחליף את הגשר ואם יש חשש שיכניסו נשק להר הבית צריך לבדוק את כולם. אנחנו רוצים שהמתפללים המוסלמים יוכלו להתפלל בשלום ולכן אנחנו צריכים להעביר את המסר שהוראות בטיחות הם הכי חשובות ואז נוכל לדרוש זאת מאחרים", מסכם גליק.