ישיבת הוועדה המסדרת ננעלה ללא הסכמות

עימותים בין נציגי המפלגות בוועדה המסדרת הובילו לדחיית הדיון בהצעה להמליץ על בחירת סגנים נוספים ליו"ר הכנסת.

ערוץ 7 , כ"א באייר תשפ"א

ישיבת הוועדה המסדרת ננעלה ללא הסכמות-ערוץ 7
ח"כ זוהר בדיון הוועדה המסדרת
צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

הוועדה המסדרת בראשות ח"כ מיקי זוהר התכנסה היום (שני) בצהריים לדון בהצעה להמליץ למליאת הכנסת לבחור בחמישה סגנים נוספים ליו"ר הכנסת.

יו"ר הוועדה ח"כ מיקי זוהר אמר בפתיחת הדיון, "בשבוע שעבר סוכם שנוסיף חמישה סגנים נוספים ליו"ר הכנסת. היום אני מבין שקיימת מחלוקת בתוך גוש השינוי".

ח"כ זאב אלקין (תקווה חדשה) הכחיש וטען "לא הסכמנו, התנגדנו להצעה שלך".

ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) תמך בדבריו של זוהר ואמר, "אכן, הגענו לסיכום וביקשנו לדחות את ההצבעה, כיון שאין אצלנו הסכמות".

ח"כ זוהר סנט בכהן ואמר, "אני מעודד מכך שאתם לא מצליחים לבחור סגני יו"ר זמניים, אם אין ביניכם הסכמה על סגן יו"ר הכנסת, איך תקימו ממשלה?".

כהן השיב, "הוויכוח אצלנו הוא שכל אחד מוכן לוותר לחברו. היה סיכום שיוקמו שלוש ועדות, כשאחת מהם תהיה ועדת קורונה בראשות ח"כ יפעת שאשא ביטון".

ח"כ זוהר השיב לח"כ כהן ואמר, "אני מודיע, שלפני שאעזוב את הוועדה, יש לי רצון לראות איך הגוש יתפקד כשאני יביא הצעה לקבל פטור מחובת הנחה למספר הצעות חוק ונראה מי יהיה בעד ומי נגד".

"מדובר בהצעות שגדעון סער הציע בעבר. נראה איך מר"צ תצביע. אם לא תקום ממשלת ימין, תקום ממשלה רעה לעם ישראל. נראה כמה תקציב יועבר ליו"ש ע"י שר החינוך ניצן הורביץ? וכמה כסף יזרום להתיישבות ע"י שרת העבודה מירב מיכאלי? ביום שתוקם הממשלה הרעה, עם ישראל ותורת ישראל ישלמו מחיר יקר מאוד".

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) הגיב לדברי ח"כ זוהר ואמר, "הסיכוי שסמוטריץ' יסכים לשבת עם מנסור עבאס, גבוה יותר מהסיכוי שמיקי זוהר יסכים למנות את ח"כ שאשא ביטון ליו"ר ועדת קורונה".

ח"כ זוהר ענה, "יש לי 9,000 סיבות למה להתנגד להצעה למנות אותה לראשות הוועדה. היא פעלה ברשלנות גמורה ובניגוד לכל ההמלצות המקצועיות של משרד הבריאות. לא אסכן את בריאות הציבור בשביל ג'וב לשאשא ביטון".

יו"ר הוועדה הודיע כי הוא לא מתכוון להעלות להצבעה את מינוי הסגנים ללא הסכמה. זוהר ביקש מנציגי הח"כים המכונים גוש השינוי, "תאפשרו לי לבחור בשני סגנים. בח"כ קרן ברק מהליכוד ומיכל וולדיגר מהציונות הדתית".

ח"כ אלקין הגיב לדברים בביטול ואמר, "יש לו רק עוד יומיים בתפקיד יו"ר הוועדה המסדרת".

כאמור, הישיבה ננעלה ללא הסכמות.