האם זו קנצלרית גרמניה הבאה?

חמישה חודשים לפני הבחירות הכלליות בגרמניה: מפלגת הירוקים מובילה בסקרים. האם מנהיגת המפלגה היא הקנצלרית הבאה?

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"א באייר תשפ"א

האם זו קנצלרית גרמניה הבאה?-ערוץ 7
אנאלנה ברבוק
Reuters

רוחות של מהפך בגרמניה: לאחר 16 שנים בהן עמדה אנגלה מרקל בהנהגת המדינה, הסקרים האחרונים מעניקים רוב למפלגת הירוקים לקראת הבחירות הכלליות שיתקיימו בגרמניה בתאריך 26 בספטמבר.

שישה מתוך עשרה הסקרים שפורסמו בימים האחרונים מעניקים רוב למפלגת הירוקים, כאשר הסקר הגדול ביותר של חברת מחקרי דעת הקהל קאנטר יחד עם העיתון "בילד אם סונטאג" העניקו למפלגת הירוקים יתרון של שלושה אחוזים על פני המפלגה הנוצרית-דמוקרטית של אנגלה מרקל.

מנהיגת מפלגת הירוקים, אנאלנה ברבוק, נחשבת כעת כמועמדת המובילה להיכנס לנעליה של הקנצלרית מרקל ולהיות המנהיגה הבאה של גרמניה.

ברבוק בת ה-30 נחשבת לכוכבת עולה בפוליטיקה הגרמנית. היא נולדה בעיר הנובר והפכה למתעמלת טרמפולינה שאף זכתה במדלית ארד באליפות גרמניה. היא למדה מדעי המדינה ומשפט ציבורי באוניברסיטת המבורג, ולאחר מכן המשיכה ללימודי משפט בינלאומי בבית הספר לכלכלה בלונדון.

היא נבחרה לעמוד בראשות מפלגת הירוקים בתחילת 2018 יחד עם רוברט האק, אך לקראת הבחירות הכלליות בחודש ספטמבר היא הוכרזה כמועמדת היחידה של המפלגה לתפקיד הקנצלרית.

בשבועות האחרונים היא נאלצה להתמודד עם גל של מידע כוזב לגביה, לרבות טענות כי היא תאסור על אזרחי גרמניה להשתמש במנגל בשטחים פתוחים עקב הנזק לסביבה וכן תאסור על הגרמנים לאמץ חיות מחמד עקב פליטות גז CO2 שלהם. עוד נטען שהיא תאסור על לימוד הקוראן בבתי הספר.

הטענות האלו זכו להכחשה גורפת מצד ברבוק, הנחשבת לפעילת אקלים אדוקה. היא עצמה טענה כי תפעל להגבלת מספר הכהונות של הקנצלרים הבאים ולא תהסס לעסוק בנושאים הקרובים לליבה.

"אני תומכת בהתחדשות בעוד אחרים תומכים בסטטוס קוו. אני תומכת בגרמניה שתעמוד בלב ליבה של אירופה, מדינה בה הגנת על האקלים יוצרת את הבסיס העתידי לשגשוג, חופש וביטחון", אמרה ברבוק.