שגרירת סלובניה חותמת בספר הזיכרון לנספים
שגרירת סלובניה חותמת בספר הזיכרון לנספיםצילום: דוברות משרד החוץ

עשרות שגרירים ודיפלומטים זרים הגיעו היום (שני) למשרד החוץ בירושלים לחתום בספר התנחומים לאסון בהר מירון.

שר החוץ, גבי אשכנזי, הגיע לפגוש את השגרירים והדיפלומטים הזרים והודה להם על החיבוק החם והבעת הסולידריות הרחבה.

במהלך סוף השבוע זרמו למשרד החוץ עשרות של אגרות ניחומים מרחבי העולם וממדינות ערביות, ביניהן גם ממדינות עימן אין לישראל יחסים דיפלומטיים.

ביום שישי, שוחח שר החוץ עם עמיתיו, מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן, שר החוץ של איחוד האמירויות עבדאללה בן זאיד, שר החוץ של מרוקו נאסר בוריטה ושרת החוץ של ספרד ארנצ'ה גונזלס לאיה. כמו כן קיבל שר החוץ אשכנזי עשרות הודעות טקסט לנייד האישי שלו משרים רבים ברחבי העולם. בנוסף הגיעו עשרות מסרים לספר התנחומים הווירטואלי שנפתח במשרד.

עוד הגיעו, במהלך סוף השבוע, עשרות הודעות תמיכה והבעת צער לנציגויות ישראל בעולם ממנהיגים ואזרחים.

בין המסרים ניתן לציין את דברי האפיפיור פרנסיסקוס במהלך מיסת יום ראשון בכיכר סנט פטרוס ששלח ניחומים לעם בישראל ולמשפחות הקורבנות והקדיש תפילה לקורבנות האסון.

שר החוץ גבי אשכנזי כתב בחשבון הטוויטר שלו: "במהלך סוף השבוע קיבלתי עשרות הודעות ושיחות טלפון משרי חוץ מהעולם והמזרח התיכון, אשר ביקשו להביע הזדהות עם מדינת ישראל, באחד מרגעיה הקשים והטראגיים. רגשי הסולידריות והבעת הצער עם משפחות ההרוגים ואיחולי החלמה לפצועים, מרחבי העולם, לרבות ממדינות עימן אין לנו יחסים דיפלומטיים, מרגשים ומחממים את הלב. בשם כל תושבי מדינת ישראל, אני רוצה להביע את הערכתי העמוקה לכל המדינות אשר הביעו הזדהות ותנחומים".