הפרשן יעקב ברדוגו השתלח ברב אליקים לבנון: "תחזור ללמוד גמרא"

פרשן גלי צה"ל תקף בחריפות ובזלזול את הרב לבנון. "הציבור לא רוצה שהרב יהיה הזוי". ברדוגו: שוחחתי לאחר השידור עם הרב והתנצלתי.

ערוץ 7 , כ"א באייר תשפ"א | עודכן: 21:41

פרשן גלי צה"ל, יעקב ברדוגו, תקף הערב (שני) בתוכניתו בחריפות את רב השומרון הרב אליקים לבנון לאחר שהרב הציע שאחד מבכירי הליכוד יקים ממשלה ולא נתניהו.

ברדוגו שיסע שוב ושוב את דברי הרב ודיבר אליו בזלזול מופגן. "כשהרב בא לספר פה איזה סיפור הזוי, בלי שתיפגע, עם כל הכבוד, ואתה מביא לי דוגמאות מפרופסורים ויש כאן הצלחה. כבוד הרב תתעסק ברבנות ולא בעניינים הכלכליים".

המגיש השני, ירון וילנסקי, ביקש להרגיע את הרוחות אך ברדוגו המשיך, "הציבור לא רוצה שהרב יהיה הזוי".

"הרב, אני רוצה להגיד לך, תתעסק בלימוד הגמרא. איזה מסכת אתה לומד עכשיו? אתה פשוט לא מבין כלום בדמוקרטיה. אני לא מכבד את הרב כי הוא לא מכבד אותי. אולי תתעסק בדת במקום בענייני המדינה", המשיך ברדוגו בהשתלחות.

"אתה חסר ידיעה מינימלית בפוליטיקה. אתה לא מבין את כללי המשחק. אתה לא מבין מה אתה מדבר", תקף הפרשן והוסיף, "תגיד הרב, איך הרגשת שפיטרו אותך מרבנות השומרון". לאחר פניות ציבוריות רבות מסר ברדוגו בהמשך התנצלות רפה.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, מחה על הדברים. "השתלחות כזו, בוטות כזו, חוצפה כזו כלפי אחד מגדולי הדור ואיש רוח כזה גדול לא ראינו".

"מעניין שדווקא בגלי צה''ל שמדברים על מגמת איזון ורצון להביא אנשים שמייצגים את רוב העם, פתאום האנשים שמביאים פותחים את הפה שלהם בצורה כל כך מחוצפת כלפי תלמידי חכמים. אם בגלי צה''ל לא יהיה תיקון והתנצלות אני חושב ששר הביטחון בני גנץ ימצא הרבה מאד שותפים לרצון לסגור את התחנה. אני חושב ששדרן שמתחצף כלפי תלמידי חכמים צריך להתנצל. אם לא, הנהלת גלי צה''ל צריכה לנקוט נגדו בכל האמצעים המשמעתיים", דברי דגן.

דוידי בן ציון, איש הבית היהודי וממלא מקום ראש המועצה האזורית שומרון, "דבריו של ברדוגו בגלי צה"ל כלפי רב השומרון הרב אליקים לבנון מטילות צל כבד על צלילות דעתו וקור רוחו ומעמידות סימן שאלה לגבי יכולתו להופיע בכלי תקשורת ציבוריים בישראל. טוב יעשה ברדוגו אם יתנצל אישית בפני הרב והציבור הגדול שמאחוריו ויפרוש לביתו לחשבון נפש".

יעקב ברדוגו הגיב וכתב, "הערב בתכניתנו בגלי צה"ל התראיין הרב אליקים לבנון, רב השומרון. במהלך השיחה ובלהט הדברים נאמרו מצדי אמירות שאני מצר עליהן וטוב היה אם לא היו נאמרות. שוחחתי לאחר השידור עם הרב לבנון חזרתי בי מהדברים והבעתי בפניו חרטה ואת התנצלותי, אני מוצא לנכון להביע אותן גם בפומבי".

"יש לי כבוד רב לרב לבנון, סיכמתי איתו שישוב להתראיין בתכנית, שם וגם באופן פרטי נמשיך לקיים את הדיון והמחלוקות בנושאים החשובים שעל הפרק מתוך כבוד והערכה. והאמת והשלום אהבו", סיכם ברדוגו.