העיתונאי הוותיק ירון לונדון מעורר סערה לאחר שטען בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו כי האסון במירון שבו נספו 45 יהודים לא מעציב אותו.

"אני נרתע מהתחושה הזאת של השמחה לאיד. אני מצטער עליה", אמר בראיון לדב גיל-הר ב'כאן חדשות'. "בצורה זו או אחרת ביטאתי רגשות כמוסים של רבים, אני רק העזתי לבטא אותם".

עם זאת, הוא כלל לא חזר בו מדבריו הקשים. "האבל הזה לא האבל שלי כי אנחנו לא בני עם אחד. לצערי הרב", אמר.

"אני מנסה להזדהות, לכאוב את כאבם, ואני כואב את כאבם כשאני רואה את הפרט החרדי. את האב המתאבל על בניו, את האם המתאבלת על בניה. זה כמובן צר לי. רוצה הייתי שזה לא יקרה. אבל אין בי איזה השתתפות עם האבל של הקולקטיב החרדי", הוסיף.

לדבריו, "יש פה חוסר אחריות של ציבור שחשוב לו יותר להתגודד ולהתפלל לאדם שחי לפני כמעט אלפיים שנה. רובם אינם יודעים בדיוק מה הוא אמר. רובם אינם יודעים מה היא חשיבותו כפרשן תרבות. רובם אינם יודעים אם הוא חיבר את ספר הזוהר או לא. הם באים להתפלש על הקבר שלו בתקווה שהוא יעשה ניסים ויושיע את עם ישראל. אני לא שותף לתרבות הזאת. אנחנו שייכים לשתי תרבויות שונות".

העיתונאית אריאנה מלמד הגיבה לו "ירון לונדון - חתיכת מנוול. הומניסט מתעצב על קורבנות מיותרים, יהיו באשר יהיו. ואם נגיד שזה אסון שקרה בסין - לא חראם? סינים לא נולדו בצלם אלוהים, כמוך?? פלסטר על הפה. זה מה שמגיע לו".

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני אמר, "על היהודים נאמר שהם רחמנים, ביישנים וגומלי חסדים. מכיוון שאין לו את התכונות הללו רצוי לבדוק האם אדון לונדון בכלל יהודי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו