התיירות חוזרת: אירופה תפתח את הגבולות?

האיחוד האירופי מתכוון לפתוח את גבולות מדינות האיחוד לתיירים מחוסנים החל מחודש יוני הקרוב: "הגיע הזמן להחיות את התיירות".

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"א באייר תשפ"א

התיירות חוזרת: אירופה תפתח את הגבולות?-ערוץ 7
נוסעים עם מסיכות
צילום: רויטרס

האם התיירות באירופה תחזור לשגרה כבר בחודש הבא? נשיאת הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין, מציעה לפתוח את גבולות מדינות האיחוד האירופי לתיירים מחוסנים וכאלו שיגיעו ממדינות עם מצב אפידמיולוגי טוב בחודשים האחרונים.

ההצעה מגיעה לאחר שקצב ההתחסנות במדינות אירופה גבר בצורה משמעותית בשבועות האחרונים, לאחר שמרבית מדינות האיחוד קיבלו משלוחי חיסונים בכמויות גדולות והכוונה היא לפתוח את גבולות המדינות גם לתיירים מחוץ לאיחוד האירופי, ביניהן ישראל.

בציוץ שפירסמה בחשבון הטוויטר שלה כתבה פון דר ליין כי "הגיע הזמן להחיות את תעשיית התיירות באירופה ולחברויות חוצות גבולות להתעורר מחדש - בבטחה. אנו מציעים לקבל שוב מבקרים מחוסנים ומבקרים ממדינות עם מצב בריאותי טוב. אך אם צצות גרסאות עלינו לפעול במהירות: אנו מציעים מנגנון בלמי חירום של האיחוד האירופי".

ההצעה החדשה מחייבת אישור של מרבית מדינות האיחוד האירופי, שמרביתן צפויות לתמוך בהצעה על מנת לאפשר לתעשיית התיירות במדינות להתאושש לקראת חודשי הקיץ שצפויים לראות תיירים רבים מגיעים למדינות יבשת. על פי ההצעה, מדינות אירופה יחוייבו לבדוק אישורי חיסונים מצד תיירים שירצו להיכנס, כאשר החיסונים יצטרכו להיות כאלו שאושרי על ידי האיחוד האירופי – פייזר, מודרנה, אסטרה-זניקה וג'ונסון אנד ג'ונסון.

ההצעה של פון דר ליין תעלה ככל הנראה להצבעה בסוף חודש מאי בפרלמנט האירופי.