דרישה: להשעות את יעקב ברדוגו מגל"צ

מנכ"ל ארגון 'בצלמו' דורש להשעות את שדרן גלי צה"ל שהשתלח קשות ברב אליקים לבנון הערב. בין השאר אמר לו: "אתה לא מבין מה אתה מדבר".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"א באייר תשפ"א

דרישה: להשעות את יעקב ברדוגו מגל"צ-ערוץ 7
יעקב ברדוגו בכנס מקור ראשון
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שי גליק מנכ"ל 'בצלמו' שיגר הערב (שני) מכתב לנציב פניות הציבור של 'גלי צה"ל' ובו דרש להשעות את פרשן תחנת הרדיו יעקב ברדוגו שהשתלח קשות ברב אליקים לבנון.

כזכור, ברדוגו תקף בתוכניתו בחריפות את רב השומרון הרב אליקים לבנון לאחר שהרב הציע שאחד מבכירי הליכוד יקים ממשלה ולא נתניהו.

ברדוגו שיסע שוב ושוב את דברי הרב ודיבר אליו בזלזול מופגן. "כשהרב בא לספר פה איזה סיפור הזוי, בלי שתיפגע, עם כל הכבוד, ואתה מביא לי דוגמאות מפרופסורים ויש כאן הצלחה. כבוד הרב תתעסק ברבנות ולא בעניינים הכלכליים".

"הרב, אני רוצה להגיד לך, תתעסק בלימוד הגמרא. איזה מסכת אתה לומד עכשיו? אתה פשוט לא מבין כלום בדמוקרטיה. אני לא מכבד את הרב כי הוא לא מכבד אותי. אולי תתעסק בדת במקום בענייני המדינה", המשיך ברדוגו בהשתלחות. "אתה חסר ידיעה מינימלית בפוליטיקה. אתה לא מבין את כללי המשחק. אתה לא מבין מה אתה מדבר".

במכתב ששיגר גליק נכתב: "נדהמתי לשמוע את השדרן ברדוגו, ששוב ושוב משתלח באנשים, מזמין אליו רב ופוגע בו שוב ושוב ברמיזות כאילו הוא איש הזוי וכן באמירה שילך ללמוד גמרא. אני דורש להשעות מיידית את ברדוגו למספר ימים עד שיתנצל בפומבי מכל מי שהוא פוגע בו ויפסיק עם דרכו הנלוזה. חופש הביטוי זה לא חופש השיסוי".

גליק מסר: "הגבול נחצה שוב ושוב, וכמו שאנחנו נלחמים בשדרנים שמאלנים שחוצים את הקו, נילחם גם בשדרנים ימנים שחוצים את הקו".