האליפות מתרחקת: מכבי ת"א סיימה בתיקו

שבוע לפני משחק העונה מול מוליכת הטבלה מכבי חיפה, האלופה בשנתיים האחרונות מכבי ת"א, שמטה נקודות כשסיימה בתיקו 1:1 עם באר שבע

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"א באייר תשפ"א

האליפות מתרחקת: מכבי ת"א סיימה בתיקו-ערוץ 7
שחקני באר שבע ומכבי הערב
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

כבר לא תלוי בה. האם צלחת אליפות ליגת העל בכדורגל תצפין לחיפה בקרוב? שבוע אחרי ששמטה בעצמה נקודות חשובות במאבק האליפות עם תיקו 1:1 באצטדיון טוטו-טרנר שבבאר שבע, קיבלה הערב (שני) מכבי חיפה בשורות מעולות כשגם יריבתה המרה והצמודה לה במאבק האליפות, מכבי ת"א סיימה בתיקו 1:1 מול אותה היריבה מבירת הנגב, באותו האצטדיון.

התיקו של מכבי ת"א הערב מול יריבתה עד לא מזמן על תואר האליפות, הפועל באר שבע, מגדיל את הפער שלה ממכבי חיפה הראשונה בטבלה ל-4 נקודות, רגע לפני משחק העונה ביניהן.

למעשה, משמעות הדבר היא כי גם אם מכבי ת"א תנצח את חיפה במשחק העונה בשבוע הבא, גורל האליפות יהיה עדיין תלוי בחיפה, לה תהיה במקרה זה נקודה אחת יותר מהאלופה בשנתיים האחרונות, מכבי ת"א. כך הופך משחק העונה בין השתיים לחשוב הרבה יותר לתל אביבים מאשר לחיפאים שיבואו אליו משוחררים הרבה יותר ויוכלו לשחק בלי לחץ ובלי משקולות על הרגליים.

התל אביבים שמטו יתרון הערב שהגיע לאחר התערבות מערכת ה-VAR שזיהתה עבירה בתוך רחבת באר שבע. יונתן כהן בהופעה מחודשת במדים התל אביבים אחרי 3 חודשים וחצי, כבש לזכותה אך מרואן קבהא עם בעיטה חזקה מרחוק בדקה ה-61 עשה צדק כשהשווה את התוצאה.

הלחץ עשה את שלו ומכבי שיחקה מתחת לרמתה משחק נוסף, ומסיימת משחק שלישי ברציפות ללא ניצחון, כשהיא מאבדת נקודות חשובות שעלולות לעלות במחיר של הפסד תואר האליפות לאחר שנתיים רצופות.

באר שבע אמנם לא מצליחה לנצח את מכבי בפעם השביעית ברציפות העונה ועדיין ללא ניצחון עליה בבית מאז אוקטובר 2017, אך לפחות מסיימת את זה עם שער אחד, אחרי מלחמה על הדשא והקרבה בשביל הספורט והכבוד.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il