יוסי דגן באביתר, הבוקר
יוסי דגן באביתר, הבוקר צילום: רועי חדי

יממה לאחר הפיגוע הקשה בצומת תפוח בו נפצעו יהודה גוואטה בניה פרץ ועמיחי חלא, עלו משפחות וצעירים ליישב מחדש את הישוב אביתר והעלו אליו קראוונים ואוהלים.

הישוב אביתר הוקם בתגובה לרצח אביתר בורובסקי לפני שמונה שנים, בדיוק באותו יום בו התרחש הפיגוע השבוע.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן עלה הבוקר (שלישי) למקום ובירך את המתיישבים שעלו להתיישב בגבעת אביתר. "עם ישראל כולו מתרגש מעשייתכם, אני מברך אתכם בשם כל עם ישראל ומחזק את ידיכם. אנו עומדים מול טרוריסטים שפלים ופחדנים המנסים בכוח הטרור לגרשנו מארצנו - לפני שבועיים ביפו, לפני שבוע בירושלים, ושלשום כאן בצומת תפוח".

"תפקידו של צה"ל הוא לרדוף ולחסל את המחבלים ולהשיב לשולחיהם מהרשות הפלסטינית כגמולם ואנו דורשים מהממשלה לאפשר לו לעשות כן. כאזרחים תשובתנו לטרור: תנופת בנייה והקמת ישובים חדשים. אתם מראים לכל העולם שעם ישראל חי והוא כאן כדי לנצח. עם ישראל מאוחד ולא יובס בידי הטרור", הוסיף דגן.

המשפחות משתייכות לגרעין אביתר של תנועת נחלה ואליהם הצטרפו צעירים מתנועת אמונים המוקמת בימים אלו.

צבי אלימלך שרבף מתנועת נחלה אמר, "מדהים לראות את הרוח החלוצית של המשפחות ובני הנוער שעזבו את ביתם ועברו לאביתר להקים את הישוב החדש. בזמן שהערבים מרימים ראש הן מבחינת הטרור הרצחני והן מבחינת ההשתלטות הערבית על הממשלה להמשיך את החזון הציוני ולאשר לאלתר את הישוב החדש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו