בקרוב: מפת שירותים חברתיים

במסגרת הרחבת מיזם 'כל זכות' תוקם גם מפת מענים חברתיים שתאפשר לכל משתמש למצוא שירותים חברתיים לפי המיקום הגאוגרפי שלו.

ערוץ 7 , כ"ב באייר תשפ"א

בקרוב: מפת שירותים חברתיים-ערוץ 7
בני גנץ
צילום: David Cohen/Flash90

'כל זכות', מאגר המידע הגדול ביותר בנושא זכויות בישראל, הפועל בתמיכת משרד המשפטים ומשרד הדיגיטל הלאומי כחלק ממיזם הזכויות הממשלתי עומד להתרחב במהלך השנה הקרובה.

במסגרת הרחבת פעילות המיזם תוקם גם מפת מענים חברתיים שתאפשר לכל משתמש למצוא שירותים חברתיים לפי המיקום הגאוגרפי שלו ופילוחים נוספים כגון: סוג השירות, השפה בה הוא ניתן, ונגישות לאוכלוסיות שונות. בתוך כך, אושר תקצוב על סך 12.7 מיליון שקל לצורך הרחבת פעילות המיזם בשנתיים הקרובות.

מיזם 'כל זכות' נתמך על ידי משרד המשפטים ומטה ישראל דיגיטלית במשרד הדיגיטל הלאומי מזה כארבע שנים.

במהלך השנים התרחבה פעילות המיזם ועל פי נתוני הכניסות, רוב האוכלוסייה הבוגרת בישראל מכירה את האתר, אליו מתבצעות כ-25 מיליון כניסות בשנה. בתקופת ההתמודדות עם התפרצות נגיף הקורונה הפך האתר לכתובת מרכזית לבירור זכויות בקשר לחל"ת, פיטורין, משמעויות של חובת בידוד וכיו"ב. בתוך כך, נשבר בחודש מרץ 2020 שיא הכניסות לאתר עם 2.7 מיליון כניסות במהלך חודש זה בלבד.

לצד מאגר המידע הרחב בנושא זכויות, הכולל מידע לגבי קריטריונים לקבלת הזכאות, אופן מימוש הזכויות, פירוט ההליכים לקבלת הזכויות, ישנו באתר גם מידע נרחב בנושא שירותים חברתיים הניתנים לאזרח על ידי הרשויות ציבוריות וגופי החברה האזרחית ופרטי קשר עם נותני השירותים הרלוונטיים. לצד האתרים המרכזיים בעברית ובערבית מפעיל המיזם גם אתר בשפה האנגלית ואתרים ייעודיים לזכויות בני נוער בעברית ובערבית– "כל זכות נוער".

שר המשפטים, בני גנץ, אמר כי "תחום מיצוי הזכויות קיבל משנה חשיבות בתקופת הקורונה כשבעלי עסקים ומאות אלפי מובטלים נדרשו לסיוע מהמדינה. מדובר בצורך לאומי, לסייע לכל אחת ואחד לקבל את שמגיע להם בשפתו, באופן שמתאים לו, ומבלי שיצטרך להיעזר בגורמים חיצוניים שלעיתים גוזרים קופונים על חשבונו. נמשיך לפעול בכדי שכל אזרח יקבל את זכויותיו, בדגש על אוכלוסיות מוחלשות".

מנכ"ל 'כל זכות' אמתי קורן: "כל זכות הוקמה לפני 11 שנים מתוך חזון לסייע לתושבות ותושבי ישראל באתגר של מציאת מידע על זכויותיהם והדרכים לממש אותן. בחרנו בתפיסה של שילוב טכנולוגיה עם שותפויות בין ארגוניות. אנחנו גאים לזכות פעם נוספת באמון של שותפינו במשרדי המשפטים והדיגיטל הלאומי ונרגשים לקראת האתגרים הגדולים שלפנינו ובפרט פיתוח מפת המענים החברתיים".