הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמן צילום: לירון מולדובן

גדולי הרבנים בציונות הדתית, ובראשם הרב חיים דרוקמן, קראו היום (שלישי) לראשי המפלגות בימין להתגבר על המחלוקות ולהקים יחד ממשלה.

הרבנים קראו לכלל העם לאחר האסון הנורא שהתרחש במירון בל"ג בעומר, "להאזין לקריאה הבוקעת ממרום גיא ההריגה", כלשונם. לראשי המפלגות קראו, כאמור, להניח את הוויכוחים והמחלוקות ביניהם למען הקמת ממשלה.

על קריאת הרבנים חתמו הרב חיים דרוקמן, הרב איתן אייזמן, הרב שמואל אליהו, הרב דוד חי הכהן הרב אליקים לבנון והרב אריה שטרן.

"עם ישראל עבר אירוע טראומתי נוראי: עשרות אנשים קיפחו את חייהם, ביום המיוחד, יום ל"ג בעומר, ועוד עשרות נפצעו", כתבו. "אירוע נורא זה צריך לעורר למעשים טובים שיביאו נחמה על עם ישראל. נטה אוזן, נאזין לקריאה הבוקעת ממרום גיא ההריגה: עם יקר! תקנו את החיבור הפגום, קומו והתחברו בצורה חיובית ובונה! הניחו את הפילוגים והמחלוקות, שבו יחדיו כאיש אחד ובלב אחד".

"ולחברי הכנסת, ראשי המפלגות: אריה דרעי, בנימין נתניהו, בצלאל סמוטריץ, גדעון סער, יעקב ליצמן, משה גפני, נפתלי בנט. הניחו את הוויכוחים והמחלוקות ביניכם! עם ישראל זועק לחיים מתוך חיבורי כוחות! נזכה כולנו לממשלה רחבה, אשר תחבר כוחות חיוביים, תוסיף חיים לעם ולארץ, ותביא נחמה אמיתית לעם כולו", כך הרבנים.