אילן ישועה בכניסה לביה"מ
אילן ישועה בכניסה לביה"מ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ''ל אתר "וואלה" לשעבר אילן ישועה המשיך היום (שלישי) את עדותו בבית המשפט המחוזי בירושלים, וחשף עוד הנחיות שהגיעו מטעמו של ראש הממשלה.

''היינו צריכים להוריד ידיעות על משפחות שכולות כי זה לא מצא חן בעיני משפחת נתניהו", סיפר ישועה במסגרת חקירתו הנגדית על ידי הסנגורים של הנאשמים – ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובעלי השליטה לשעבר בחברת בזק, בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ'.

עורך דינו של שאול אלוביץ' שאל את ישועה: ''האם אתה עדיין בדעה שרה"מ הורס את המפעל הציוני?'', ישועה השיב: ''כן''.

עוד סיפר ישועה: ''באותה תקופה המעורבות היא יום-יומית ואינטינסיבית ברמה שכבר ינון מגל (העורך דאז) כתב לי: 'אני לא מבין מה ההשתלטות המטורפת של העריכה באתר'. זו הייתה הרוח הרעה. שלוש שנים לפני לא היו כאלו כתבות.

"הניתוח פה מחסיר את הכתב העיקרי ששונה ויצר תרעומת במערכת. העורכת הראשית טלי בן עובדיה פוטרה, ינון רוצה להתפטר שלוש פעמים. הוא כתב לי: 'השתגעתם לגמרי, השתלטתם לגמרי על המערכת'. זה יצר תסיסה.

"בראיון ינון ישב לידי ואמר שהכל בסדר למרות מה שכתב לי. לכן אני לא מסכים. אנחנו שבעה חודשים עמוק במעורבות האינטנסיבית של העריכה באתר על רקע הלחצים של שאול. רוב השינויים נבעו מלחצים פוליטיים שהסתרנו אותם בתוך המערכת. מנכ"ל מתערב מעת לעת גם משיקולים מסחריים - אבל 95% מההתערבות הייתה פוליטית. העובדים לא ידעו את ההקשרים הפוליטיים".

משפחת גולדין מסרה בעקבות עדותו של אילן ישועה בבית המשפט: "שנים שאנחנו זועקים על ההשתקה הממסדית המכוונת מלמעלה בכל הקשור להחזרת הדר גולדין. כעת בבית המשפט אילן ישועה מודה שקיבל הוראות להוריד כתבות על משפחות שכולות. לאיזה עוד תהומות ההנהגה שלנו תידרדר. בושה וחרפה. השיבו את החיילים מעזה מיד".