מתנדבי מד"א שהיו במירון התכנסו למפגש מרגש

בני שירות אזרחי במד״א שפעלו בזירת האירוע במירון הגיעו לשיח עמיתים שנועד לפרוק את הרגשות המעורבים ולהקל עליהם במקצת.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ב באייר תשפ"א

מתנדבי מד"א שהיו במירון התכנסו למפגש מרגש-ערוץ 7
ראובן פינסקי עם המתנדבים
צילום: דוברות

עשרות בני שירות לאומי-אזרחי במד״א ובארגוני ההצלה פעלו בזירת האסון במירון במסירות ובמקצועיות שהצילה חיים.

המתנדבים היו עדים לזוועה. כמה מהם חובשים שבימי שגרה פועלים בתוך צוות מוגדר, נאלצו במירון למיין נפגעים כמו רופאים ותיקים בחדרי מיון, לשמש כמחלצים מומחים ולקבוע סדרי עדיפויות בטיפול.

כמה ימים לאחר האסון הגיעו בני השירות האזרחי ממד״א למפגש אינטימי, שוחחנו ביניהם, 'פרקו' את רגשותים וסיפרו על מה שעובר עליהם מאז האירוע הטרגי.

שמעון דיקשטיין, בן שירות לאומי-אזרחי, חובש במד״א בן 23 ואב לילד בן שנה מספר: "הגעתי לזירה והתחלתי להוציא אנשים שאפשר היה להוציא, בין אם הם זועקים לעזרה או שכבר לא. תוך כדי מוציאים אנשים שמתעלפים בידיים שלך, ואתה מתחיל בפעולות החייאה.

''ביצעתי מספר רב של החייאות, גם על ילדים, אחד הילדים היה כבר לא בין החיים, דאגנו שיפנו לרמב״ם את מי שהיו עוד חיים. בהמשך העבירו אלינו נפגעים קל בינוני כדי לווסת את השטח, המשימה העיקרית שעמדה לנגד עיני הייתה להציל חיים של רבים ככל הניתן'', תיאר דיקשטיין.

ראובן פינסקי, מנכ״ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי: "באירוע במירון נכחו עשרות מתנדבי שירות לאומי אזרחי במסגרות של ארגוני ההצלה והמשטרה. אנשים שחרפו נפשם למען הצלת הנפגעים ולצערנו גם פינוי החללים. מתנדבים אלו פעלו בנחישות ובגבורה והצילו חיי רבים.

''כעת הזמן שלנו לדאוג להם, לוודא שהבריאות הפיזית ובעיקר הנפשית שלהם לא נפגעת, אחרי שחוו את המחזות הקשים. אנחנו נמשיך להיות שם בשבילם בכל הרגעים בשירות ולהצדיע להם על עבודתם הטובה והחשובה״, הוסיף.