מה אמר ירון לונדון לאם לארבעה שפוטרה?

התבטאותו חסרת הרגישות של ירון לונדון על מות 45 איש במירון שאינו מעציב אותו אינה ההתבטאות הבעייתית היחידה של איש התקשורת הותיק

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ב באייר תשפ"א

מה אמר ירון לונדון לאם לארבעה שפוטרה?-ערוץ 7
ירון לונדון
צילום: פלאש 90

בעקבות אמירתו של ירון לונדון כי המוות באסון במירון לא מעציב אותו, סיפר היום (שלישי) העיתונאי אסף פוזיילוב איך הגיב אותו לונדון לעובדת תאגיד השידור שסיפרה לו שפוטרה.

"ירון לונדון דיבר לפני כמה שנים בטלפון עם מפיקה שהייתה לידי", סיפר פוזיילוב בחשבון הטוויטר שלו. "אם ל-4 שפוטרה עם עובדי רשות השידור, והייתה בחרדה קיומית קשה".

הוא ציטט את מה אמר לונדון כשסיפרה על פיטוריה: "זה מעניין אותי כקליפת השום, בדיוק כמו שסוגרים מפעל בדימונה".

פוזיילוב אמר על לונדון כי "הסיבה היחידה שעשה קריירה היא ערוץ 1 וקהל שבוי, ולאחר מכן ניהל מאבק כי קיצצו לו מתוך משכורת של יותר מ-100,000 בחודש בערוץ 10, במשך שנים. שכר חודשי ששווה למשכורת השנתית של אותה מפיקה, שהדברים שאמר לה חרותים אצלה עד היום".

כפי שפורסם, לונדון עורר סערה לאחר שטען בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו כי האסון במירון שבו נספו 45 יהודים לא מעציב אותו.

"אני נרתע מהתחושה הזאת של השמחה לאיד. אני מצטער עליה", אמר בראיון לדב גיל-הר ב'כאן חדשות'. "בצורה זו או אחרת ביטאתי רגשות כמוסים של רבים, אני רק העזתי לבטא אותם".

עם זאת, הוא כלל לא חזר בו מדבריו הקשים. "האבל הזה לא האבל שלי כי אנחנו לא בני עם אחד. לצערי הרב", אמר.

"אני מנסה להזדהות, לכאוב את כאבם, ואני כואב את כאבם כשאני רואה את הפרט החרדי. את האב המתאבל על בניו, את האם המתאבלת על בניה. זה כמובן צר לי. רוצה הייתי שזה לא יקרה. אבל אין בי איזה השתתפות עם האבל של הקולקטיב החרדי", הוסיף.

לדבריו, "יש פה חוסר אחריות של ציבור שחשוב לו יותר להתגודד ולהתפלל לאדם שחי לפני כמעט אלפיים שנה. רובם אינם יודעים בדיוק מה הוא אמר. רובם אינם יודעים מה היא חשיבותו כפרשן תרבות. רובם אינם יודעים אם הוא חיבר את ספר הזוהר או לא. הם באים להתפלש על הקבר שלו בתקווה שהוא יעשה ניסים ויושיע את עם ישראל. אני לא שותף לתרבות הזאת. אנחנו שייכים לשתי תרבויות שונות".