עימות בישיבת הוועדה המסדרת

הוועדה המסדרת בראשותו של ח"כ מיקי זוהר התכנסה אחר הצהריים (שלישי) לדיון בהצעת היו"ר להעניק פטור מחובת הנחה לשורת הצעות חוק ובהן חוק הבחירה הישרה לראשות הממשלה וחוק הסדרת ההתיישבות הצעירה.

בפתח הדיון אמר זוהר: "לכנסת ישראל ה-24 הגיעו 65 חכים שהצהירו תחת כל עץ רענן שהם תומכים באידיאולוגיה ימנית. גם בכנסת הקודמת ניסו להעביר חוקים ימניים אבל יש מי שלא אפשר".

ח"כ זאב אלקין הגיב וקרא, "קוראים לו בנימין נתניהו". ח"כ גלית דיסטאל-אטבריאן (ליכוד) ענתה לאלקין: "נשף המסכות הוא שלך. מדינה שלמה על האגו שלך".

ח"כ זוהר המשיך, "למה החלטתי להעלות להצבעה? בסוף כשזה מגיע ללחוץ עם האצבע בעד או נגד נושא מסוים, יש ציבור בבית שמסתכל ויש לזה השפעה על החלטת הבוחר".

"מי שיבוא ויספר שכל האידיאולוגיה שלו היא רק לא ביבי, שעשה לא מעט למען מדינת ישראל, ועדיין יש כמה אנשים שבוחרים לערבב את העניינים האישיים עם נתניהו, הציבור ישפוט אותו על זה ויראה לו את הדרך החוצה", טען.

ח"כ מאיר כהן מיש עתיד תקף את רשימת החוקים שהביא היו"ר זוהר, "לא ראיתי כאן כל כך הרבה חוקים שעוסקים בדברים בוערים. מילא הייתם מכניסים חוקים שמסייעים לנכי צה"ל. חבל. זאת התגרות".

ח"כ אופיר כץ מהליכוד אמר, "מאז שח"כ אלקין עזב את הליכוד, הוא לא מפסיק לזלזל. אתה ידוע כאיש שחמט, אבל אני מציע לך לצפות במשחקי כדורגל: שחקן שמבקיע גול לקבוצה בה גדל, הוא לא חוגג על חשבון מה שהיה פעם הבית שלו. בושה לראות את ההתנהלות שלך. אתה לא חייב להגחיך".

ח"כ שרן השכל הגיבה, "יש נוהג בכנסת, תרבות פרלמנטרית, שמביאים לדיון בוועדה המסדרת גם הצעות של אופוזיציה. היה ראוי לאשר גם לנו. מי שמנע מלהעלות אותן היה בנימין נתניהו. עכשיו כשיש ריח של אופוזיציה, אתם מביאים אותן בשניה האחרונה. יכול להיות שישיבה באופוזיציה תעשה לכם טוב"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו