יעקב ברדוגו התנצל בשידור בפני הרב אליקים לבנון: מבקש מחילה וסליחה

לאחר הראיון התוקפני אתמול והביקורת הציבורית החריפה, בחר ברדוגו לראיין את הרב פעם נוספת ולפתוח את הראיון בהתנצלות בשידור חי

ערוץ 7 , כ"ב באייר תשפ"א

יעקב ברדוגו התנצל בשידור בפני הרב אליקים לבנון: מבקש מחילה וסליחה-ערוץ 7
יעקב ברדוגו
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

פרשן גלי צה"ל, יעקב ברדוגו, התנצל הערב (שלישי) בשידור חי בפני ראש הישיבה באלון מורה, הרב אליקים לבנון, על האופן בו התבטא כלפיו אתמול בשידור חי.

ברדוגו העלה את הרב לבנון פעם נוספת לראיון, ובפתח הדברים אמר לרב, "הפה שלי הוא שהוציא את הדברים ואני מבקש מכבוד הרב מחילה וסליחה".

הראיון התנהל באווירה מפויסת לאחר הראיון התוקפני שהתנהל אתמול ובסופו ספג ברדוגו ביקורת חריפה על האופן שבו תקף את הרב.

בהמשך הראיון הסביר הרב לבנון מדוע הוא מתנגד לבחירות נוספות גם במחיר ישיבה בממשלה עם רע"ם, "אם תהיינה בחירות חמישיות תהיינה גם שישיות ושביעיות".

ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן בירך את יעקב ברדוגו על התנצלותו ואמר, "הייתה חובה למחות על הפגיעה בכבוד התורה של הרב לבנון כך שחובה וגם זכות לברך על ההתנצלות, יעקב ברדוגו אדם יקר, ואני שמח שהוא נהג בצורה מכובדת ומנהיגותית והשאיר את זה מאחורי כולם".

"פגיעה ברב השומרון הרב לבנון היא לא רק פגיעה בכבוד תושבי השומרון ועשרות אלפי חסידיו אלא פגיעה בכבוד התורה ובכבודו של עם ישראל כולו וממילא התיקון הוא כלפי כולם. אני מברך על ההתנצלות שניכר שבאה מלב שלם", הוסיף דגן.

בראיון אתמול תקף כאמור ברדוגו את הרב ובין השאר אמר לו, "כשהרב בא לספר פה איזה סיפור הזוי, בלי שתיפגע, עם כל הכבוד, ואתה מביא לי דוגמאות מפרופסורים ויש כאן הצלחה. כבוד הרב תתעסק ברבנות ולא בעניינים הכלכליים".

המגיש השני, ירון וילנסקי, ביקש להרגיע את הרוחות אך ברדוגו המשיך, "הציבור לא רוצה שהרב יהיה הזוי".

"הרב, אני רוצה להגיד לך, תתעסק בלימוד הגמרא. איזה מסכת אתה לומד עכשיו? אתה פשוט לא מבין כלום בדמוקרטיה. אני לא מכבד את הרב כי הוא לא מכבד אותי. אולי תתעסק בדת במקום בענייני המדינה", המשיך ברדוגו בהשתלחות.

"אתה חסר ידיעה מינימלית בפוליטיקה. אתה לא מבין את כללי המשחק. אתה לא מבין מה אתה מדבר", תקף הפרשן והוסיף, "תגיד הרב, איך הרגשת שפיטרו אותך מרבנות השומרון".