יהונתן ואילה שוק
יהונתן ואילה שוקצילום: אבישי ואך

יהונתן שוק, בנו של יוסי שוק הי"ד שנרצח בידי מחבלים ערבים בפיגוע ירי סמוך לחברון בשנת 2005, התחתן השבוע (שני) בגוש עציון עם בחירת ליבו אילה.

שוק האב ושוק הבן, שניהם בוגרי מוסדות "בני דוד" ביישוב עלי האב יוסי בוגר המכינה בעלי והבן בוגר הישיבה הגבוהה בעלי. חבריו של יוסי הי"ד ממחזור ג' במכינה, שמעו על החתונה והכינו לזוג הצעיר הפתעה מרגשת.

החברים קנו יחד מתנה לחתן ולכלה וצירפו אליה מכתב. "יהונתן שלום, אתה לא מכיר אותנו, ורובנו לא מכירים אותך ", כתבו. "למדנו עם אבא שלך במכינה בעלי".

"חלק מאיתנו היו חברים קרובים שלו, וחלק פחות (כמו בכל חבורה, מטבע הדברים), אבל רצינו לספר לך עד כמה כולנו הערכנו אותו ואהבנו אותו מאד", הוסיפו. "הוא היה אדם ישר, עדין, מיוחד, שהיה חשוב לו לתרום בדרכו הצנועה והטובה. כששמענו שאתה מתחתן, היה חשוב לנו לומר לך כמה אהבנו והערכנו את אבא".

יוסי שוק
יוסי שוקבאדיבות המשפחה

"אנא ראה את המתנה הצנועה הזו, כמתנה שאבא שלח לך, מתנה שהגיעה מאדוות הטוב שאביך עשה בעולם, והגיעו אליך רק עכשיו, אחרי שנים רבות... בהערכה רבה לאבא, ובאהבה לך, החברים של אבא מהמכינה בעלי", חתמו.

יוסי שוק הי"ד נרצח בט"ו בכסלו תשס"ו, ערב שבת קודש פרשת וישלח. בעת ששב מעבודתו בקרית ארבע והיה במכוניתו בדרך לביתו, עקף אותו רכב ובו מחבלים ערבים שירו בו למוות.