הרב דרוקמן: לא לממשלת שמאל

הרב דרוקמן סיפר בראיון לחדשות 12 על הפגישה עם מנסור עבאס, "עשה רושם חיובי", על הלחצים מצד נתניהו, ועל הקריאה לנפתלי בנט

ערוץ 7 , כ"ב באייר תשפ"א

הרב דרוקמן: לא לממשלת שמאל-ערוץ 7
הרב חיים דרוקמן
צילום: אבי דישי, פלאש 90

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת ההסדר באור עציון ומהבולטים שברבני הציונות הדתית, סיפר בראיון שנתן הערב ליאיר שרקי מחדשות 12 על הפגישה שנערכה בינו לבין יו"ר רע"ם, מנסור עבאס.

"אני לא יכול לזכור מי בדיוק היה השדכן ששאל אותי אם אני מוכן לקבל אותו. אמרתי לו: 'ודאי, אני מוכן לקבל כל אדם' והוא היה אצלי. שוחחנו קצת על העמדות שלו, על מה הוא רוצה בכנסת, דברים כלליים, ניסיתי קצת לרדת לפרטים אבל התשובות היו כלליות", ציין.

אולם, הרב דרוקמן הבהיר שגם לאחר הפגישה הוא סבור שלא ניתן להקים ממשלה שתסתמך על רע"ם, "מבחינת האדם, כפי שדיבר פה, הוא עצמו עשה לי רושם חיובי. מי שהביא אותו ודאי קשר את זה לעניין של הממשלה, אבל לעניות דעתי, ממשלת ישראל חייבת להיבנות על ידי עם ישראל".

הרב דרוקמן נימק: "אתמול ראיתי עד כמה זה נכון. חבר אחר מסיעתו (של עבאס) היה נגד גינוי הפיגוע (בצומת תפוח) ואמר שזו 'מלחמה נגד הכיבוש, אנחנו שייכים לעם הפלסטיני'. אז מה, ממשלת ישראל תקום עם תמיכה של תומכי טרור? היעלה על הדעת דבר כזה?".

בהמשך קרא הרב ליו"ר ימינה, נפתלי בנט, להצהיר שלא יקים ממשלת שמאל: "אני מאוד מעריך ומוקיר וגם אוהב את נפתלי בנט. הוא צריך להגיד באופן חד משמעי – 'אני לא מקים ממשלת שמאל' שתהרוס הרבה מאוד".

עוד התייחס הרב במהלך הריאיון לשיחותיו עם נתניהו, שהתקשר אליו כדי שילחץ על יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', לחבור לממשלת ימין שנשענת על רע"ם: "אני לא יכול להגיד כמה פעמים הוא התקשר, אבל התקשרו... לא הוא לבד. אמרתי לו שלא על ממשלה כזו".