אפרת דובדבני: "הנשיא והצוות שלו בדום שתיקה"

מנכ"לית בית הנשיא לשעבר אפרת דובדבני התייחסה לפלונטר הפוליטי: "אני חושבת שהנשיא ירצה לסיים עם זה כמה שיותר מהר, כי המצב כבר בלתי אפשרי".

103FM , כ"ב באייר תשפ"א

אפרת דובדבני: "הנשיא והצוות שלו בדום שתיקה"-ערוץ 7
ראובן ריבלין
Marc Neiman/GPO

אפרת דובדבני, לשעבר מנכ"לית בית הנשיא וכיום מנכ"לית מרכז פרס לשלום, שוחחה עם בן כספית ואריה אלדד לקראת החזרת המנדט של נתניהו לנשיא ראובן ריבלין.

דובדבני לא זוכרת מצב מסובך כמו זה שנתון בו הנשיא ריבלין כעת: "סיבוך כזה כמו להחליט בין שני גושים שלא ברור על מי להטיל את העניין וצריך לברר טוב טוב מי באמת יודע לספק את הסחורה, אני לא מכירה. גם לא בתקופה של פרס כנשיא. זה סיפור שלם ומאוד לא פשוט, במיוחד שאנחנו בעת הקונספירציות עכשיו. יש כל הזמן קונספירציות וספינים שמסתובבים באוויר".

בהמשך ציינה מספר נקודות שלדעתה ראוי לשים אליהן לב: "הנשיא וצוותו גזרו על עצמם דום שתיקה. אני לא מכירה הרבה פוליטיקאים ואנשי ציבור שניתנת להם אפשרות והם שותקים. זה לא סתם, כי זה זמן הספינים וכל מילה יש לה משמעות ויש אחר כך אינטרפרטציות. דבר שני, אני חושבת שהנשיא יפנה לסיעות ויבקש מהן שישמיעו את דעתן במקרה שהיא השתנתה. דבר שלישי, אני חושבת שהוא ירצה לסיים עם זה כמה שיותר מוקדם כי באמת כבר אי אפשר לסבול יותר את הדבר הזה".

לסיום התייחסה לאופן שבו תתקבל החלטתו של ריבלין, ואיזו החלטה תגרור איתה ביקורת מעטה יותר: "במצב שבו הוא נמצא, אני לא רואה שהוא יוצא טוב. הוא צריך לקבל החלטה מושכלת, אני לא חושבת שנשיא צריך לפעול כדי להיות אהוד יותר בדעת הקהל הציבורית, זאת בטח לא המטרה. מהיכרותי את בית הנשיא יושבת עכשיו היועצת המשפטית, יחד עם המנכ"ל והצוותים, ואני חושבת שגם יחד עם הנשיא, וממש עושים תרגילים בחשבונאות".